niedziela, czerwiec 04, 2023
Follow Us

Nawrocki

piątek, 13 listopad 2015 00:00

Styria atrakcyjna również zimą Wyróżniony

Napisane przez http://b2b.austria.info/pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Styria atrakcyjna również zimą http://b2b.austria.info/pl

W sezonie zimowym 2015/16 Zielone Serce Austrii oferuje długie kilometry tras, pokryte świeżym, śnieżnym puchem zbocza oraz firnowe stoki. Zamieszkać można w ponad 220. schroniskach, a smacznie zjeść w jednym ze 177. zimowych barów zaś gorących emocji dostarczą sportowe wydarzenia i imprezy na śniegu. Styria posiada 76 ośrodków narciarskich obejmujących łącznie 813 km doskonale utrzymanych tras. Największą sławą cieszy się niewątpliwie region Schladming-Dachstein, który już dwukrotnie był gospodarzem Mistrzostw Świata w narciarstwie alpejskim.

Schladming-Dachstein jest jednym z 5 najpopularniejszych regionów turystycznych w Alpach. Różnorodność oferty, baza noclegowa obejmująca wszystkie kategorie oraz styryjska gościnność to atuty, którymi podbija serca gości. Niepowtarzalne połączenie naturalnych krajobrazów z supernowoczesną infrastrukturą zapewnia niczym niezmąconą przyjemność z jazdy na nartach. Serce tego regionu to narciarska huśtawka, łącząca 4 góry w Schladming: Hauser Kaibling, Planai, Hochwurzen i Reiteralm. Obszerną ofertę tras narciarskich uzupełniają dodatkowo tereny narciarskie Fageralm, region Ramsau am Dachstein, lodowiec Dachstein, Ski Galsterberg, Stoderzinken, Riesneralm i Planneralm. 230 z łącznie 760 km stoków należących do makroregionu Ski amadé, gwarantuje białe szaleństwo bez granic. Lodowiec Dachstein ośnieżony jest przez cały rok. Rozległe przestrzenie na poziomie ok. 2700 m n.p.m. i zachwycająca panorama gór przyciągają zarówno skilapinistów, jak i ambitnych narciarzy, czy snowboardzistów. Oferta lodowca regionu nie ogranicza się jednak tylko do narciarstwa alpejskiego – miłośnicy biegów narciarskich również znajdą tu dla siebie atrakcyjne ścieżki.

Styria nie bez powodu nazywana jest „Delikatesami Austrii". Każdy jej zakątek słynie z tradycyjnych przysmaków kulinarnych. Specjały kuchni styryjskiej (przede wszystkim jabłka, dynie i wina) swą wysoką jakość zawdzięczają sprzyjającemu klimatowi oraz żyznym glebom. Kuchnia regionalna Styrii oparta jest głównie na tradycji, lecz stawia również na kreatywność i różnorodność, o czym przekonują karty dań styryjskich restauracji górskich.
Przez żołądek do serc gości docierają gospodarze w sumie 98 schronisk na terenach narciarskich regionu Schladming-Dachstein. Kucharze restauracji górskich w Schladming proponują potrawy regionalne, sporządzane według tradycyjnych przepisów– od talerza pożywnej zupy przez omlet cesarski po świeży, domowej roboty strudel. Schroniska oraz liczne prywatne kwatery to także źródło wiedzy na temat „styryjskiego stylu życia". Oprócz szczerej serdeczności wyróżnia go bezpośredni, naturalny i inspirujący charakter relacji międzyludzkich, który wprawia gości w pozytywny nastrój i skłania do szybkiego powrotu.

Punktem kulminacyjnym nadchodzącego sezonu zimowego będą niewątpliwie Mistrzostwa Świata w Lotach Narciarskich, które odbędą się na skoczni Kulm w regionie Ausseerland-Salzkammergut w terminie od 14 do 17 stycznia. 26 stycznia miłośnicy narciarstwa alpejskiego będą mogli kibicować artystycznym popisom mistrzów slalomu podczas nocnego wyścigu w Schladming. Od 10 do 15 stycznia 1500 sportowców z upośledzeniem umysłowym z 25 krajów weźmie udział w Pre-Games do Światowych Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych, które rok później odbędą się w Styrii.
Więcej na: www.steiermark.com/pl.

a