poniedziałek, maj 29, 2023
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/kur365/domains/kurier365.pl/public_html/images/19240.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/19240

Nawrocki

wtorek, 04 listopad 2014 00:00

Region Schladming-Dachstein wśród sześciu najlepszych destynacji turystycznych w Austrii Wyróżniony

Napisane przez http://www.austria.info
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Region Schladming-Dachstein wśród sześciu najlepszych destynacji turystycznych w Austrii http://www.austria.info

Schladming-Dachstein należy do czołowych i najsilniejszych pod względem gospodarczym regionów turystycznych w Austrii. W aktualnym studium przeprowadzonym przez Austriackie Stowarzyszenie Hotelarzy (ÖHV) region zajął szóste miejsce wśród najpopularniejszych destynacji turystycznych w Austrii. Studium destynacji turystycznych ÖHV w 2014 r. badało rozwój gospodarczy austriackich regionów turystycznych w latach 2011 i 2012.

Rozwój w dobrym kierunku – MŚ w narciarstwie alpejskim w 2013 r. jako znaczący impuls
Zimą 2013/14 udało się osiągnąć – mimo wyjątkowo wysokich temperatur i wbrew ogólnoaustriackiemu (spadkowemu) trendowi – wzrost liczby noclegów w wysokości 4,04 proc. (1 425 995 noclegów od listopada 2013 do kwietnia 2014).
Schladming-Dachstein: wyjątkowa oferta nie tylko na stokach
Dla przybywających zimą turystów Schladming-Dachstein ma dobrze przemyślaną, różnorodną ofertę, skoncentrowaną na zboczach w sumie 9 gór. 85 kolejek linowych, 230 km stoków i nowoczesna, dobrze rozbudowana infrastruktura, umożliwiają swobodne korzystanie z narciarskiego urlopu. Główny punkt regionu stanowi huśtawka narciarska 4 szczytów – Hauser Kaibling, Planai, Hochwurzen i Reiteralm. Dodatkowo otaczają ją ośrodek narciarski Fageralm na zachodzie, a od wschodu ośrodki Galsterberg, Stoderzinken, Riesneralm i Planneralm. Na wszystkich dziewięciu górach regionu narciarskiego dużą wagę przykłada się do wysokiej jakości oferty dla rodzin i dzieci. Dla najmłodszych narciarzy przygotowano cały szereg atrakcji – od pierwszej w Austrii narciarskiej huśtawki dla dzieci przez specjalne „dziecięce" trasy narciarskie aż po Audi Kinderland – teren narciarski dla najmłodszych.
Przeżyj to w Ski amadé – z tylko jednym karnetem
Schladming-Dachstein jest jednym z pięciu regionów należących do Ski amadé – terenu narciarskiego oferującego największe narciarskie atrakcje w Austrii. 25 renomowanych ośrodków narciarskich, 270 nowoczesnych kolejek linowych i 760 km doskonale utrzymanych stoków to podstawowe elementy jego oferty. Do tego dochodzi jeszcze gęsta sieć punktów serwisowych, wypożyczalni sprzętu narciarskiego i szkół narciarskich. Ski amadé oferuje swoim gościom coś zupełnie wyjątkowego – karnet narciarski, który można nabyć w każdym z regionów. Karnet ten otwiera przed jego posiadaczami całą różnorodność tego ogromnego terenu i możliwość poznawania go wszystkimi zmysłami. Więcej informacji na stronie: www.skiamade.com.
Wyjątkowe oferty poza stokami
Zastrzyk adrenaliny czy święty spokój? Specjalna atrakcja regionu – lodowiec Dachstein – dzięki nowej kolejce gondolowej stała się łatwo dostępna. Wokół górnej stacji kolejki czekają niepowtarzalne miejsca, wzbudzające podziw i dreszczyk emocji – m.in. platforma widokowa Sky Walk, Pałac Lodowy, najwyższy most wiszący w Austrii i „Schody donikąd".
Jeśli jednak podczas zimowego urlopu poszukujecie przede wszystkim spokoju i odprężenia, Schladming-Dachstein potrafi je zapewnić na różne sposoby. Spragnionym ciszy i spokoju polecamy wyprawy skiturowe, wędrówki na rakietach śnieżnych i zwykłe spacery wśród malowniczych krajobrazów oraz liczne narciarskie trasy biegowe, które oferują najlepsze warunki zarówno amatorom, jak i zawodowcom.

Najlepsza oferta gastronomiczna w górach: jadłospis na medal
Wyniki ostatniego studium Mountain Management pt. „Best Ski Resorts" nie pozostawiają wątpliwości: Schladming ma „najlepszą ofertę gastronomiczną w górach". To prestiżowe wyróżnienie jest wynikiem ankiety przeprowadzonej wśród w sumie 42 000 gości 55 najlepszych ośrodków narciarskich Europy. Zadowolenie gości region zawdzięcza w wysokim stopniu dużej różnorodności lokali gastronomicznych.
Bogactwo smaków na terenach narciarskich
Przez żołądek do serc gości docierają gospodarze w sumie 97 schronisk na terenach narciarskich regionu Schladming-Dachstein, z których część jest dumnymi laureatami kulinarnych nagród. Środkiem do tego celu jest bogata oferta kulinarna, w której każdy znajdzie coś dla siebie.
Różnorodność menu schronisk narciarskich wzbogaca ofertę turystyczną, a goście potrafią to docenić. W dzisiejszych czasach urlopowicze na stokach oczekują czegoś więcej niż kiełbaska z frytkami. Schroniskowi kucharze w Schladming proponują regionalne potrawy, przygotowane według tradycyjnych przepisów – od talerza pożywnej zupy przez placuszki z prawdziwym styryjskim serem po świeży, domowej roboty strudel.
Gościnność po styryjsku
Goście regionu Schladming-Dachstein, szczególnie ci zakwaterowani w rodzinnych hotelach i pensjonatach, mają okazję poznać i pokochać „styryjski styl życia". Oprócz szczerej serdeczności wyróżnia go bezpośredni, naturalny i inspirujący charakter relacji międzyludzkich, który tak mocno łączy ze sobą ludzi. To jest właśnie najważniejszy powód, dla którego goście regionu Schladming-Dachstein tak często tutaj wracają. Styria nazywana jest także „delikatesami Austrii". Duży wybór styryjskich produktów i przysmaków – w połączeniu z właściwą dla regionu gościnnością i sztuką kulinarną – podbija serca miłośników dobrej kuchni, gości schronisk, klasycznych zajazdów, restauracji i innych lokali.

{gallery}19240{/gallery}
Narty i wino w Ski amadé
W dniach 14-21.03.2015 w Ski amadé odbędzie się tydzień nart i wina. W sezonie zimowym 2014/15 Ski amadé współpracuje z organizacją Österreich Wein Marketing (ÖWM). Akcja ma promować w schroniskach narciarskich austriackie wina i kulturę związaną z winiarstwem. Zainteresowani narciarze powinni szukać plakietki informującej o certyfikacie „Genuss-Partner". Jest to wyróżnienie przyznawane schroniskom narciarskim, których goście mogą sobie wyszukać swoją lampkę wina z obszernej palety austriackich win – może być do posiłku, dla relaksu na słonecznym tarasie albo po prostu po to, aby nacieszyć się smakiem dobrego wina.

a