niedziela, kwiecień 11, 2021
Follow Us
czwartek, 09 sierpień 2012 10:14

Tańsza Szwajcaria we dwoje

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Wilhelm Tell Express Wilhelm Tell Express www.myswitzerland.com

We dwoje za cenę jednego jest propozycją Swiss Travel System na tańsze podróżowanie po Szwajcarii pociągami, autobusami i statkami na podstawie biletów kupionych za cenę jak dla jednej osoby i z 15 proc. zniżką Swiss Saver Pass. Bilety są w sprzedaży od sierpnia.

Bilet Swiss Travel upoważnia do korzystania z sieci transportowej składającej się z ponad 20 000 km na szynach, po drogach i wodzie. Może go kupić każdy, kto jest na stałe zameldowany poza Szwajcarią lub Księstwem Liechtensteinu. Wystarczy dowód osobisty lub paszport, którego numer należy wpisać na bilecie (zdjęcie nie jest wymagane). Ofertą objęte są bilety Swiss Pass i Swiss Flexi Pass ważne cztery dni, na podróże od 1 września do 30 listopada. Przy zakupie biletu drugi jest wystawiany bezpłatnie. Bilety są do nabycia tylko poza Szwajcarią
Umożliwiają one nieograniczone przejazdy w ciągu 4, 8, 15, 22 dni lub przez 1 miesiąc. Bilety ważne są w całej sieci Swiss Travel System, łącznie z większością prywatnych kolei, w pociągach panoramicznych, statkach, autobusach pocztowych i środkach komunikacji miejskiej w 37 miastach. Zapewniają też zniżki (50 proc.) na bilety na większość kolejek górskich, bezpłatny wstęp do niemal wszystkich muzeów, bezpłatną kartę rodzinną Family Card, bezpłatne przejazdy tramwajami i autobusami w 37 miastach i oczywiście bezpłatne przejazdy po sieci Swiss Travel System.
15 procent zniżki (dla dwóch i więcej osób wspólnie podróżujących dorosłych osób) nie dotyczy młodzieży. Dzieci w wieku 6-15 lat podróżują bezpłatnie w towarzystwie co najmniej jednego z rodziców. Dzieci podróżujące samotnie lub w towarzystwie innych osób korzystają ze zniżki 50 proc.
Młodzież poniżej 26 roku życia w pierwszym dniu podróży kupuje bilet ze zniżką 25 proc. od zwykłej ceny przy zachowaniu takich samych korzyści, jakie oferuje Swiss Pass. Nie można go jednak nabyć w połączeniu ze zniżką oferowaną przez Swiss Saver Pass. Swiss Youth Pass nie jest też dostępny jako Swiss Flexi Pass.
Bilety Swiss Travel System są ważne na niemal wszystkich trasach panoramicznych. W niektórych przypadkach wymagana jest rezerwacja miejsca, której można dokonać w miejscach sprzedaży biletów Swiss Travel System lub na wszystkich większych dworcach kolejowych w Szwajcarii.

Niektóre trasy panoramiczne:
Ekspres Lodowcowy z Zermatt do  Davos/St. Moritz przez 291 mostów, 91 tuneli i Przełęcz Oberalp na wysokości 2033 m n.p.m.
Ekspres Bernina z Chur do  Tirano przez najwyżej położoną w Alpach przełęcz, Bernina (2253 m n.p.m.).
Ekspres Złotej Przełęczy z Lucerny do Montreux.
Ekspres Palmowy z St. Moritz do Lugano przez Przełęcz Maloja i kawałek Włoch do Lugano w szwajcarskim Ticino.
Ekspres Mont Blanc z Martigny do Chamonix.
Ekspres św. Bernarda z Martigny do przełęczy Wielki św. Bernard.
Ekspres Przedalpejski z Romanshorn do Lucerny.
Ekspres Romantyczny z Andermatt do Grindelwald.
Ekspres Lötschberg-Centovalli z Berna do Locarno przez wąwozy, wodospady, wysokie mosty, winnice i plantacje kasztanów.
www.swisstravelsystem.pl
www.mojaszwajcaria.pl

{jumi [*6]}

a