piątek, grudzień 09, 2022
Follow Us
poniedziałek, 20 luty 2012 13:06

Nowy wymiar podróżowania

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Katalog Exim Tours Katalog Exim Tours

Biuro Podróży Exim Tours rozpoczęło działalność w Czechach w 1993 roku. Już w 1996 r. rozszerzyło ją na Polskę. Obecnie jest największym touroperatorem środkowoeuropejskim. Działa także na Słowacji, Węgrzech oraz w Rumunii. Jego nowa oferta LATO 2012 to podobno nowy wymiar turystyki. 

W naszym kraju Exim Tours ma 19 biur we wszystkich większych miastach oraz ponad 1500 agentów. Posiada własną bazę hotelową w Tunezji i Bułgarii. Samolotami czarterowymi spółka wozi swoich klientów z 10 polskich miast.

Biuro Podróży EXIM TOURS było gościem Globtrotera na drugim spotkaniu lutowym. Już po raz czternasty, o czym przypomniał prezes Sławomir Bawarski. Reprezentowali je: dyrektor operacyjny spółki Tomasz Wrześniewski i dyrektor regionalny Centrum i Północny Wschód, Robert Kowalczyk. Poinformowali o zachodzących w firmie przekształceniach, które określili nawet jako kompletną restrukturyzację.

- Po wielu latach dobrej koniunktury w turystyce – usłyszeliśmy od naszych gości – nastąpiło jej pogorszenie. Wymaga to rozszerzania oferty, ale także dostosowywania planu czarterów do możliwości klientów i oferowania im imprez za rozsądną cenę. Na pytanie naszego portalu o liczby obsłużonych klientów dyr. T. Wrześniewski poinformował, że w roku 2011 odnotowano jej spadek w porównaniu z rokiem 2010, ale było ich około 130 tysięcy. Podobnego zainteresowania, w granicach 120–130 tysięcy obsłużonych klientów, biuro spodziewa się w tym roku.

Jak wielka jest oferta Exim Tours skierowana do klientów w Polsce świadczyć może opasły, niemal 500-stronicowy katalog LATO 2012. Jego treść przedstawiciele kierownictwa spółki określili jako nowy wymiar wakacji dostępnych na polskim rynku. Nowości oraz tradycyjne kierunki proponowanych wyjazdów urlopowych mają zadowolić zarówno najbardziej wymagających klientów, jak i turystów dopiero rozpoczynających zagraniczne wojaże.

W tegorocznym sezonie ofertę rozszerzono o Kubę i Meksyk. Sporo nowości jest w programie „Słońce dla seniorów". Są w nim miejscowości na Costa del Sol, Costa de la Luz, Majorce i Ibizie w Hiszpanii, na wschodnim wybrzeżu Tunezji oraz tegoroczna nowość: Cypr z wypoczynkiem w Pafos. Z możliwością przebywania w wybranych miejscach przez tydzień, dwa czy cztery tygodnie.

Wobec wzrostu zainteresowania wypoczynkiem w Hiszpanii, Exim Tours rozszerza ofertę wyjazdową również na Costa Brava i do Andaluzji. Ponadto do Maroka, które realizuje bardzo ciekawy,10-letni program rozwoju bazy turystycznej na śródziemnomorskiej północy kraju. Dobry i relatywnie tani wypoczynek biuro proponuje w Tunezji, na wschodnim wybrzeżu i na wyspie Dżerba. Z pobytami i noclegami tylko w hotelach dobrych, znanych sieci. A także z gwarancją, że wycieczki nie będą się odbywać np. w przypadku strajków.

Nadal, mimo skomplikowanej tam sytuacji politycznej i gospodarczej, duże jest zainteresowanie Polaków urlopami w Egipcie. Jest to najlepiej sprzedający się w Exim Tours kierunek. A w nim przede wszystkim wypoczynek nad morzem, ale także rejsy po Nilu ze zwiedzaniem zabytków po drodze oraz wycieczki do Kairu. Oczywiście wycieczki te nie odbywają się, gdy wiadomo, że muzea będą zamknięte.

Nasi goście zwrócili też uwagę, że wypoczynek w Turcji co roku staje się droższy o około 20 %. Wyjeżdżają tam bowiem ostatnio znacznie liczniej niż uprzednio Brytyjczycy i Francuzi obawiający się niepokojów w Egipcie. A to nie pozostaje bez wpływu na ceny. Bardzo szeroka jest w katalogu Exim Tours 2012 oferta wycieczek fakultatywnych z miejscowości wypoczynkowych. A są ich dziesiątki. Na Cyprze, na greckich wyspach Kos, Rodos i Krecie, w Hiszpanii kontynentalnej i na wyspach, w Bułgarii, Turcji, Egipcie, Tunezji i na Kubie.

W ofercie tureckiej znajduje się wypoczynek na wybrzeżach: śródziemnomorskim i egejskim. Natomiast w egipskiej w Hurghadzie, Marsa Alam na południowym wybrzeżu Morza Czerwonego, a także w Szarm El-Szejch oraz Tabie na półwyspie Synaj. Ciekawy jest program wycieczek objazdowych proponowanych przez biuro. M.in. „Hiszpania w Pigułce", cztery trasy w Turcji – w tym jedna po wschodniej części kraju łączona z Gruzją.

Również łączona jest Tunezja z Algierią trasą nazwaną „Śladami Świętego Augustyna". Z dwu różnych miast marokańskich: Agadiru i Saidii można wybrać się do tamtejszych sławnych miast cesarskich. Siedmioma różnymi trasami natomiast zwiedzać Egipt. W tym jedną łączoną z Jordanią, a drugą także z Izraelem. Ponadto są wycieczki po Kubie i Meksyku. Wybór jest więc ogromny. Szczegóły znaleźć można na: www.eximtours.pl.

Jednak na ostatnim spotkaniu SDP „Globtroter" oprócz wycieczek Exim Tours rozmawiano także o Malcie. Podczas zebrania wiceprezes SDP „Globtroter" Grzegorz Micuła wręczył dyr. Andrzejowi Puchaczowi, przedstawicielowi Maltańskiej Organizacji Turystycznej w Polsce, w podziękowaniu za owocną współpracę z naszym stowarzyszeniem książkę „100 miejsc w Europie, które warto zobaczyć", wyd. Sport i Turystyka, MUZA S.A. Dziękując za upominek, dyr. A. Puchacz poinformował, że dwu członków „Globtrotera" zgłoszonych zostało do Nagrody MTO – MALTA PRESS AWARD 2011. Wyraził również nadzieję, że wzajemna współpraca będzie kontynuowana.

{jumi [*6]}

a