poniedziałek, wrzesień 20, 2021
Follow Us
poniedziałek, 24 styczeń 2011 11:25

Francja za życiem Wyróżniony

Napisane przez Kasia Szot
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
21 tydzień życia, 280 gram i 24 centymetry. Takie płody lądują w Wielkiej Brytanii w koszach 21 tydzień życia, 280 gram i 24 centymetry. Takie płody lądują w Wielkiej Brytanii w koszach Fot. ab
Ulicami Paryża przeszedł w niedzielę, już po raz siódmy, "marsz na rzecz poszanowania życia". Uczestnicy marszu domagali się uchylenia ustawy legalizującej we Francji zabiegi przerywania ciąży, której 36 rocznica uchwalenia przypada w styczniu.
Pochód, w którym według organizatorów wzięło udział 40 tys. {jumi [*4]}osób (według policji 6.500), przeszedł z Placu Republiki na Plac Opery pod transparentem "Zjednoczeni na rzecz obrony życia". Wzięło w nim udział 40 tys. osób.
Uczestnicy pochodu domagali się "uznania godności ludzkiej od poczęcia" oraz "prawdziwej polityki na rzecz życia i rodziny".
W marszu wzięły udział liczne rodziny z dziećmi oraz duchowni przybyli z całej Francji. Papież Benedykt XVI skierował do uczestników marszu przesłanie z wyrazami poparcia. Apelował w nim o "powołanie nowej kultury życia, będącej owocem kultury prawdy i miłości".
Ocenia się, że we Francji na każde 800 tys. urodzeń przypada ok. 200 tys. zabiegów przerwania ciąży. Źródło PAP
{jumi [*6]}

 

a