czwartek, wrzesień 23, 2021
Follow Us
piątek, 14 luty 2020 06:39

Szwajcaria. Bazylea - karnawał 2020 i inne atrakcje Wyróżniony

Napisane przez Switzerland Tourism
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Mieszkańcy Bazylei paradują po ulicach w niesamowitych strojach z oryginalnymi maskami i wszędzie słychać dźwięki fletów i bębnów Mieszkańcy Bazylei paradują po ulicach w niesamowitych strojach z oryginalnymi maskami i wszędzie słychać dźwięki fletów i bębnów mat.pras

Bazylea w karnawale to niekwestionowana stolica Szwajcarii. W ciągu trzech dni szczytu karnawału, 2-3 marca, będzie tu imprezowo, kolorowo i głośno. A dzięki połączeniu Wizz Air - niedaleko.

Mieszkańcy paradują po ulicach w niesamowitych strojach z oryginalnymi maskami i wszędzie słychać dźwięki fletów i bębnów. Atmosfera, której nie da się opisać - trzeba ją poczuć. Miasto przygotowuje się do niego z pasją i pomysłowością przez pozostałe 362 dni w roku. To wydarzenie jest naprawdę niezapomnianym przeżyciem. Dzięki połączeniom linii Wizz Air nie jest to wcale takie trudne!

Niełatwo jest opisać Bazyleę jednym słowem. Miana, takie jak "kulturalna stolica Szwajcarii" i "miasto uniwersyteckie" to tylko niektóre z prób nadania jednej nazwy temu miastu o bogatej kulturze, historii, ofercie turystycznej i rozrywkowej. Przy czym atrakcji jest tam mnóstwo. Warto tam w ogóle rozpocząć podróż po Szwajcarii. Bazylea położona jest na styku trzech państw, gdyż graniczy z Francją i Niemcami, i nazywana jest nie bez powodu kulturalnym sercem Europy.

Śródziemnomorska Bazylea

Odkrywanie Bazylei to uczta dla zmysłów. Mieszkańcy, którzy cenią dobre jedzenie i picie, które jest dla nich tak samo ważne, jak sztuka i kultura, potrafią tym „zarazić” również gości. Po zamknięciu muzeów i sklepów miasto pokazuje swoje drugie oblicze. Młodzi i starsi mogą rzucić się w wir nocnego życia. Każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. 

Pływanie w Renie!

W lecie jedną z atrakcji jest pływanie w Renie. To nie tylko ważna droga wodna, ale również lokalne miejsce wypoczynku. Jako ogromna rzeka, wywiera znaczący wpływ na środowisko i miasto przyczyniając się do wysokiej jakości życia, jaką Bazylea oferuje swoim mieszkańcom i gościom. Panuje tam wyjątkowo łagodny klimat. Szczególnie przyjemnie jest w słoneczne dni, którymi miasto zostało szczodrze obdarzone. Ren oferuje cenione tereny rekreacyjne - zarówno do uprawiania sportów, jak i błogiego lenistwa.

Wędrówki i spacery po Bazylei

Dla amatorów aktywnego wypoczynku pofalowane pagórki Jury, rozległy płaskowyż z pięknymi widokami oraz dolina Laufental na południe od Bazylei, to wspaniałe tereny wędrówek położone z daleka od zgiełku miasta. Na dobrze oznaczonych trasach można napawać się sielankową lokalną atmosferą. Małe rolnicze wioski na horyzoncie zapraszają do odpoczynku na szlaku. 

Zima w Bazylei

A zimą, głównym magnesem przyciągającym gości ze świata, jest Boże Narodzenie i poprzedzający je okres adwentowy. Nie tylko starówka jest podświetlona zjawiskowymi iluminacjami, ale również witryny sklepów i fasady wielu budynków nadają wówczas Bazylei  szczególnego blasku. Zaś w sercu miasta odbywa się słynny jarmark bożonarodzeniowy z ponad setką podświetlanych na kolorowo budek i drewnianych stoisk.

a