sobota, listopad 26, 2022
Follow Us
piątek, 03 grudzień 2010 15:36

Tyrolskie lodowce: Pitztal Wyróżniony

Napisane przez EN, mat. pras.
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Lodowiec Pitztal Lodowiec Pitztal mat. prom.

W położonym najwyżej w całej Austrii lodowcowym ośrodku narciarskim Pitztal wyciągi idą w ruch już̇ w połowie września. Z racji tego faktu wiele międzynarodowych kadr narciarskich przyjeżdż̇a tu na treningi już jesienią.

Pewny śnieg to większy komfort. Na urozmaiconych{jumi [*4]} trasach na lodowcu spotyka się międzynarodowa publiczność, od początkującego adepta szkółki po pucharowych zawodników alpejskich biegów zjazdowych.Zimowy ośrodek narciarski Rifflsee (do 2 800 m) czynny jest od grudnia do kwietnia.
Droga lokalna Pitztaler Landesstraße prowadzi przez 35 km od Imst do dolnej stacji podziemnej kolejki Pitzexpress, na wysokości 1 740 metrów. W ciągu 8 minut kolejką Pitzexpress (przewożącą 180 osób w jednym składzie) narciarze dostają się do górnej stacji na 2 840 m n.p.m. Stąd startuje najwyższa kolejka linowa Austrii o nazwie Pitz Panoramabahn, która dociera na 3 440 metrów.


Kolejką Pitz-Panoramabahn (gondolki) wjeżdża się na "Hinterer Brunnenkogel", na wysokość 3.440 m, skąd widać szczyt 'Wildspitze', najwyższą górę Tyrolu, liczącą 3.774 m wysokoœci oraz dalsze 50 trzytysięczników. Cztery orczyki i podwójny wyciąg krzesełkowy czynne są od połowy września do początku czerwca, dodajmy do tego około 12 km wysokogórskich tras biegowych i funpark dla snowboardzistów. Tereny narciarskie składają się z tras na wszelkie umiejętności - zarówno dla poczatkujących narciarzy jak i zawodowców. Ofertę regionu uatrakcyjniają ponadto wyprawy skitouringowe (m. in. na Wildspitze), zjazdy do doliny z przewodnikiem przez lodospad Taschach oraz kursy oferowane przez szkółki narciarskie i snowboardowe.

{jumi [*7]}

a