niedziela, grudzień 04, 2022
Follow Us
poniedziałek, 29 listopad 2010 13:01

Tyrolskie lodowce: Stubai Wyróżniony

Napisane przez EN
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Lodowiec Stubai Lodowiec Stubai mat. prom.

Dziś prezentujemy państwu kolejny tyrolski lodowiec - Jest to największy ośrodek sportów zimowych w Austrii. Zapraszamy na wspaniały wypoczynek!


Zajmujący 12 km2 lodowiec Stubai jest najwiekszym ośrodkiem{jumi [*4]} sportów zimowych w Austrii. Dzięki odpowiednim wysokościom między 1 750 a 3 200 m n.p.m. gwarantuje świetne warunki śniegowe od października do lipca.
Jazda na nartach i snowboardzie o najwyższym współczynniku sportowej przyjemności to główny atut największego austriackiego lodowca - Stubai. Rozmaitość tras, niesamowite zjazdy dla amatorów freeride oraz funpark na lodowcu to gwarancja udanych i ciekawych dni na stokach. Zróżnicowanie oferty oraz jej dopasowanie do potrzeb najbardziej wymagających gości sprawiają, że narciarze i snowboardziści, a także ich rodziny i przyjaciele wracają tu regularnie. Prosty dojazd od strony północnej prowadzi od Innsbrucka autostradą Brennerautobahn do zjazdu na Schönberg, potem drogą krajową Stubaier Bundesstraße na odcinku około 30 km, aż do dolnej stacji wyciągów Mutterberg. 24 nowoczesne urządzenia błyskawicznie wwożą amatorów sportów zimowych do królestwa trzytysięczników. 5 kolejek gondolkowych, 3 sześcioosobowe krzesełka, 1 czteroosobowy wyciąg krzesełkowy, 3 krzesełka podwójne i 9 orczyków i wyciągów do ćwiczeń czeka na amatorów narciarstwa.

Lodowiec Stubai oferuje 110 km tras zjazdowych dostosowanych do różnych umiejętności: od łatwych i szerokich stoków dla początkujących po wymagające trasy z muldami i trudne trasy w terenie.Dodatkowo ośrodek udostępnia funpark dla snowboardzistów, dwie stałe trasy z pomiarem czasu, odcinek z pomiarem prędkości, tor do zjazdów na gumowych pontonach, 4,5 km trasą biegową i wieżę lodową do wspinaczki. Wypad do schroniska na posiłek i odpoczynek też będzie udany, gdyż wybór siąga od propozycji prostych przekąsek po dania kuchni międzynarodowej. W nowoczesnych restauracjach samoobsługowych, w Jochdohle, restauracji 'unoszącej się' na 3.150 m oraz restauracji "Zur Goldenen Gams" gospodarze dbają o dobre samopoczucie gości. Świetne imprezy po nartach odbywają się w barze pod parasolem 'Eissee' przy górnej stacji wyciągów Gamsgarten.
W niesamowitym klubie narciarskim Myszki Miki dzieci od lat 4 mogą poprzez zabawę uczyć się jazdy na nartach pod okiem doświadczonych instruktorów. Dzięki temu rodzice mają czas na swobodne szusowanie na stoku, podczas gdy dzieciaki bawią się w klubie. Big G natomiast to obóz narciarski dla wszystkich w wieku 3 do 15 lat. Zabawa i emocje w przedszkolu, szkółce narciarskiej dla dzieci i obozie młodzieżowym sprawiają, że narciarski wyjazd pozostanie niezapomnianą przygodą.

{jumi [*7]}

a