środa, grudzień 06, 2023
Follow Us
czwartek, 14 sierpień 2014 10:27

Jantarem z Darłowa na Bornholm Wyróżniony

Napisane przez JN
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Jantarem z Darłowa na Bornholm fot. Jerzy Niemociński

Katamaran Jantar pływa z Darłowa do Nexø na Bornholmie, drugiego pod względem wielkości miasta wyspy.

W tym roku dużą atrakcją dla wczasowiczów przebywających w Darłowie jest możliwość odbycia morskiej wyprawy na Bornholm. Korzystają z niej nie tylko turyści z Królewskiego Miasta Darłowa, ale również wypoczywający w Ustce, Łebie, a nawet w Trójmieście.

Jednodniowe wypady z Darłowa do Nexo na Bornholmie realizuje w każdą środę Żegluga Kołobrzeska. W pozostałe dni wakacyjnych miesięcy rejsy na słoneczną, duńską wyspę realizowane są z Kołobrzegu.

- Połączenie na Bornholm obsługuje katamaran Jantar, który może zabrać na pokład 288 pasażerów - mówi Mirosław Balicki, prezes Kołobrzeskiej Żeglugi Pasażerskiej.

Jantar to trzypokładowy katamaran z kawiarnią i restauracją, które jednocześnie pełnią rolę salonów pasażerskich. Każde pomieszczenie posiada swoje zaplecze gastronomiczne i bar.

W podróż na Bornholm turyści mogą zabrać ze sobą rower lub motocykl. Istnieje też możliwość wypożyczenia roweru już na statku.

Jantar rozpoczyna rejs z Darłowa o godz. 7 i przypływa do Nexo o godz. 11:30. W podróż powrotną jednostka wypływa z portu na Bornholmie o godz. 17:30.

W trakcie pobytu na Bornholmie turyści mogą indywidualnie, pieszo lub rowerem zwiedzać wyspę, a także skorzystać z organizowanych, autokarowych wycieczek z przewodnikiem.

Rejsy na Bornholm z Darłowa realizowane są do końca sierpnia. Do 18 października można korzystać jeszcze z możliwości popłynięcia Jantarem do Nexo z Kołobrzegu.

Cena biletu zarówno z Darłowa jak i z Kołobrzegu do Nexo dla osoby dorosłej w obie strony wynosi 190 zł, a w jedną stronę 140 zł. Dzieci od 4 do 12 roku życia płacą 170 zł za rejs w obie strony i 130 za rejs w jedną stronę. Przewiezienie roweru w jedna stronę kosztuje 25 zł.

a