poniedziałek, październik 03, 2022
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 98.
Węgry

Węgry (13)

środa, 13 czerwiec 2012 11:21

Węgry pełne muzyki

Napisane przez

Węgry na wakacje szykują wielkie muzyczne imprezy. Balaton Sound Festiwal rozpoczyna się w lipcu, a w sierpniu w Budapeszcie czeka nas szaleńcza zabawa podczas Sziget Festiwal. Zagrają m.in. Placebo, LMFAO, Paolo Nutini i Katzenjammer. 

piątek, 11 maj 2012 11:15

Budapeszt w kąpieli

Napisane przez

Na Węgrzech już rozpoczął się sezon na wylegiwanie się przy kąpieliskach termalnych. Kultura kąpieli w Budapeszcie jest tak stara, jak to miasto. A źródeł termalnych jest tu bez liku. 

poniedziałek, 09 kwiecień 2012 12:33

Nad brzegiem Dunaju

Napisane przez

Dunaj, wielka rzeka przepływająca przez kraje i narody europejskie, przebiwszy się przez Bratysławę, wpływa na teren Węgier. Wyswobodziwszy się z objęć gór pełen spokoju Dunaj zmierza w kierunku Budapesztu. Zanim go jednak osiągnie, pod starym zamkiem Esztergomu musi raz jeszcze stoczyć walkę z naturalną przeszkodą stworzoną przez góry Pilis i Börzsöny.

poniedziałek, 12 grudzień 2011 09:42

Spacer po budapeszteńskim wzgórzu

Napisane przez

Makieta budapeszteńskiego Wzgórza Zamkowego przypomina statek - z wieżami zamku i kościołów wyglądającymi jak maszty. W rzeczywistości to wiele ulic, dziedzińców i placów, po których można spacerować godzinami.

poniedziałek, 28 listopad 2011 13:31

Wino pod wulkaniczną górą

Napisane przez

Wino cudownie smakuje w otoczeniu wypielęgnowanych winnic. Siedząc przy stoliku, można oglądać szarą taflę jeziora Balaton i zielone wzgórze Badacsony.

piątek, 25 listopad 2011 09:40

Najsłynniejsza góra Budapesztu

Napisane przez

Ze szczytu cały Budapeszt widać jak na dłoni. Dlatego przewodnicy turystyczni radzą, by zwiedzanie stolicy Węgier rozpocząć od Góry Gellérta.

poniedziałek, 21 listopad 2011 10:24

Węgierskie święte miasto

Napisane przez

Najpiękniej Esztergom wygląda z mostu nad Dunajem odbudowanego w 2001 roku. Ogromna bazylika góruje nad brzegiem rzeki, zachęcając do poznania dziejów tego najświętszego miasta Węgier.

środa, 26 październik 2011 14:44

Budapeszt od kuchni

Napisała

Węgierska kuchnia jest jedną z najsłynniejszych na całym świecie. A jeśli zawitamy do Budapesztu, to już koniecznie trzeba spróbować przynajmniej niektórych z wielu smakowitych, pikantnych dań. Tylko gdzie pójść i co zjeść?

środa, 19 październik 2011 12:59

Węgierska wieś w pigułce

Napisane przez

Umiejętności cieśli zadziwiają budowniczych. Zdolności tkackie i hafciarskie węgierskich niewiast wzbudzają zazdrość kobiet. Porządek i estetyka wnętrz sprawiają, że Muzeum Wsi Szentendre niedaleko Budapesztu odwiedzają codziennie tłumy... turystów.

piątek, 18 luty 2011 14:56

Węgry: Budapeszt i Nizina Północna

Napisane przez

Polska, a z nią cały świat, obchodziła w ub. r. 200 rocznicę urodzin Fryderyka Chopina. Węgry zaś w br. 200 rocznicę urodzin jego przyjaciela Franciszka Liszta – Jest to okazja do rozpoczęcia prezentacji walorów turystycznych, a także aktualnej oferty Budapesztu i jego okolic oraz Północnej Niziny Węgierskiej – mówi dyrektor Narodowego Przedstawicielstwa Turystyki Węgierskiej w Polsce Bożena Hirling.

środa, 22 wrzesień 2010 10:00

Dwa zamki Vajdahunyad

Napisane przez

Gdy pod koniec XIX wieku Węgrzy przygotowywali obchody swojego Millenium, jego głównym punktem była Wystawa Tysiąclecia w Budapeszcie. Dojazd do niej ułatwiało pierwsze  (!!!) na kontynencie europejskim, zbudowane z tej okazji metro.

poniedziałek, 16 sierpień 2010 06:53

Budapeszt - stolica nad Dunajem, termy i wino cz. 2

Napisała

 Balaton jest najcieplejszym jeziorem w Europie, miejscowe czerwone wino trzyma swą barwę nawet po 15 latach, a z rosnących tutaj akacji powstaje najsłodszy miód. Tutejsze migdały też mają wyjątkowy aromat.

poniedziałek, 02 sierpień 2010 07:20

Budapeszt - stolica nad Dunajem, termy i wino

Napisała

Jeszcze nie tak dawno jeździliśmy na Węgry głównie w celach handlowych. Teraz na nowo odkrywamy zalety kraju, do którego można dojechać nawet w ciągu jednego dnia i gdzie czeka na nas piękna przyroda, zabytki, termalne źródła i wino.

a