poniedziałek, lipiec 22, 2019

Dubaj kojarzy nam się w miastem pełnym nowoczesnej, powstałej w ostatnich 30 latach, architektury pełnej szkła i wymyślnych kształtów. Charakterystyczny Burdż Chalifa - sopel lodu, czy Burdż al-Arab hotel przypominający żagiel stojący na sztucznej wyspie. Rzadziej myślimy o pustyni, dzikiej przyrodzie i tradycyjnych beduińskich wioskach.

Dział: Azja
piątek, 12 kwiecień 2019 11:47

Dubaj: Wiosenne propozycje

Wiosna to ostatni moment żeby nacieszyć się w Dubaju chłodniejszymi powiewami wiatru przed nadejściem gorącego lata.

Dział: Azja
czwartek, 04 kwiecień 2019 14:34

Najwyżej położona restauracja na świecie

Dubaj specjalizuje się w różnych rekordach mających zadziwić świat. Najwyższy budynek, otwarty basen na dachu wieżowca i inne „naj.. naj…”. Kolejną jest najwyżej położona restauracja.

Dział: Azja

Dubai Tourism opublikował wstępne dane na temat wielkości przyjazdowego ruchu turystycznego.

Dział: Azja
piątek, 22 marzec 2019 12:42

Dubaj: Sztuka i architektura

W ciągu ostatnich kilku lat Dubaj stał się centrum artystycznym regionu. Scena artystyczna miasta tętni życiem, łączy w sobie wiele stylów i wciąż się rozwija.

Dział: Azja
środa, 20 marzec 2019 13:41

Basen na dachu Palm Tower

Dubaj przyzwyczaił już nas do różnych rekordów, dziwactw, ale i ciekawej architektury oraz pomysłów. Jak ten najnowszy zostanie odebrany, zobaczymy.

Dział: Azja

W Dubaju powstaje Dubai Harbour – pierwszy hub żeglarski na Bliskim Wschodzie.

Dział: Azja

Żaden lot Emirates nie doszedłby do skutku bez codziennej pracy kobiet pracujących w kokpicie i na pokładzie samolotów, na płycie postojowej i w hangarze, w punktach obsługi na całym świecie czy w siedzibie przewoźnika w Dubaju.

Dział: Firmy
Strona 1 z 9