sobota, grudzień 03, 2022
Follow Us
wtorek, 13 marzec 2012 11:45

Warsztaty z Hanufady

Napisane przez Piotr Małagocki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Warsztaty z Hanufady Układ startowy gry Koi-Koi

Skąd pojawiły się karty w Japonii? Czy Nintendo to producent tylko gier komputerowych? Skąd wzięła się nazwa "Yakuza" i w co gra japońska mafia? Czym różni się "karuta" od "toranpu"? Dlaczego japońskie karty są mniejsze od naszych?

Dowiesz się tego na warsztatach z Hanafudy - gier karcianych japońskich, które odbędą się w sobotę 17 marca w godz. 12.30-15.00 w Muzeum Azji i Pacyfiku. Chętni będą mogli udoskonalić swoje dotychczasowe umiejętności pod okiem doświadczonych graczy lub spróbować czegoś zupełnie nowego. Na początku warsztatów odbędzie się prezentacja multimedialna „Karty w Japonii”." Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - w tytule należy wpisać: WARSZTATY Z HANAFUDY.
 
Hanufada to tradycyjna gra japońska, składająca się z 48 kart podzielonych na 12 miesięcy, ozdobionych tradycyjnymi motywami roślinnymi i zwierzęcymi. Dzięki hanufadzie możesz zapewnić sobie dynamiczną rozrywkę w gronie przyjaciół. W latach 70. i 80. XX wieku była ona bardzo popularna wśród japońskiej mafii yakuza. Obecnie w Hanafudę chętnie grywa się także na Hawajach i w Korei. Karty mogą posłużyć także do wróżenia. Więcej o hanufadzie możesz przeczytać na http://pl.wikipedia.org/wiki/Hanafuda oraz http://www.hanafuda.pl/.
 
 

 
{jumi[*6]}

a