sobota, grudzień 03, 2022
Follow Us
poniedziałek, 05 grudzień 2011 13:20

Japonia po katastrofie

Napisane przez Jacek Wilski
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Japonia po katastrofach Japonia po katastrofach materiały organizatora

Japonia w marcu tego roku przeżyła gigantyczne trzęsienie ziemi, tsunami i skażenie w wyniku awarii reaktorów atomowych. Jak po tych katastrofach radzi sobie ten kraj? Tego możemy się dowiedzieć z wystawy fotografii i rysunków "Odbuduj z nami Japonię".

Od 8 do 11 grudnia w holu przy kasach Teatru Wielkiego w Warszawie będzie można zobaczyć wystawę "Odbuduj z nami Japonię". Na tej ekspozycji znajdują się zdjęcia z rejonów dotkniętych marcową katastrofą oraz rysunki dzieci, które mieszkają na terenach zniszczonych przez tsunami. Zarówno na amatorskich, jak i profesjonalnych fotografiach zauważamy, jak bohaterowie zdjęć próbują powrócić do normalności. Z jednej strony widzimy więc ogrom zniszczeń i ludzkiej nędzy, a z drugiej – zabieranie się do odbudowania domów i przywrócenia dawnej rzeczywistości. 

Wernisaż wystawy odbędzie się 8 grudnia (czwartek) o godz. 17 w holu przy kasach Teatru Wielkiego – Opery Narodowej. W trakcie trwania wystawy odbędzie sie zbiórka pieniędzy na rzecz poszkodowanych w wyniku tsunami z marca 2011 roku, prowadzona przez Komitet Pomocy Ofiarom Katastrofy w Japonii. W określonych godzinach będzie można również wziąć udział m.in. w tradycyjnych grach japońskich czy w zajęciach z kaligrafowania imion po japońsku. Na wystawie będzie można również kupić pocztówki, przypinki i inne gadżety. Wszystkie zebrane pieniądze przekazane zostaną ofiarom tsunami w Japonii. Dodatkowe informacje znajdziecie na stronie: http://odbudujznami.jp/.

{jumi [*6]}

a