updated 8:29 PM CEST, May 19, 2019
A+ A A-

Najwyżej położona restauracja na świecie

  • Napisane przez Cezary Rudziński
  • Dział: Azja

Dubaj specjalizuje się w różnych rekordach mających zadziwić świat. Najwyższy budynek, otwarty basen na dachu wieżowca i inne „naj.. naj…”. Kolejną jest najwyżej położona restauracja.

Nowo otwarta restauracja The Lounge w Burdż Khalifa oferuje wyjątkowe widoki na miasto i doznania kulinarne serwowane przez kucharzy Armani Hotel Dubai.

Na trzech piętrach – 152, 153 i 154, na wysokości 575 metrów została otwarta najwyżej na świecie położona restauracja The Lounge. Jest to wyjątkowe miejsce, w którym można odpocząć przy dźwiękach muzyki, degustując dania z hotelowej kuchni. Posiada ona również odkryty taras widokowy z imponującym widokiem na miasto. Z każdego z trzech poziomów – można podziwiać je z innej, niepowtarzalnej perspektywy.

Jest to nowa, ale droga atrakcja dla turystów odwiedzających Dubaj. W zależności od godziny, czekają na nich: Od 12:30 a 16.00 podziwianie miasta z popijaniem herbaty. Od 17:30 do 19:00 w barze serwowane są przekąski. Od 19:30 do północy goście bawią się na wieczornych koktajlach. W The Lounge można też posłuchać muzyki na żywo granej przez międzynarodowych muzyków, artystów i DJ-ów.

W najwyżej położonej restauracji na świecie zestaw High Tea kosztuje 550 dirhamów (ok. 570 zł). W cenie jest herbata, świeże wypieki, deser i szklanka domowego napoju.

Rezerwacji w The Longue można dokonać na stronie www.burjkhalifa.ae

Od redaktora: Niestety, podobnie jak do wysoko położonej restauracji w „Żaglu” (Burj Al – Arab), także do The Lounge nie można wjechać aby obejrzeć widoki miasta bez zapłacenia tego haraczu.

Tekst i zdjęcia: Dubai Tourism

Please provide full Credentials Infomation