sobota, grudzień 03, 2022
Follow Us
poniedziałek, 13 marzec 2017 14:37

Krótki film z Emiratów Wyróżniony

Napisane przez Cezary Rudziński
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Do działającego już od 26. lat Stowarzyszenia Dziennikarzy – Podróżników „Globtroter” należy kilka małżeństw, jest też jedna podwójna rodzina: rodzice, córka i zięć, a także tandem – autor tej informacji, od 68. lat publikujący i fotografujący m.in. na tematy turystyki i wypoczynku oraz jego wnuczka Ania, aktualnie studentka i instruktorka harcerska – podharcmistrzyni w czwartym już pokoleniu.


Ania wyruszyła w świat z dziadkiem po raz pierwszy gdy skończyła 10 lat. Od tego czasu podróżują wspólnie po świecie na ile pozwalają im (a zwłaszcza jej) na to czas i finanse. Razem byli już w paru krajach na 3 kontynentach.


Podczas tych wyjazdów wnuczka była po raz pierwszy w życiu nad dwoma morzami i oceanem, latała samolotami, płynęła wielkim statkiem, mniejszym odbyła parodniowy rejs po Nilu, była w zamkach, pałacach, muzeach, klasztorach i świątyniach kilku religii. Z zapałem fotografuje, rysuje i maluje - zgodnie z kierunkiem studiów - pisze i publikuje.

Plonem niedawnego wspólnego wyjazdu obojga do Zjednoczonych Emiratów Arabskich jest - zamieszczany na naszych łamach - bogato ilustrowany zdjęciami cykl relacji dziadka i nakręcony przez wnuczkę krótki film:

 

Autorka filmu: Anna Rudzińska. Zdjęcia: Cezary Rudziński.

a