Inną atrakcją regularnie pojawiającą się na Helu jest teatr letni. Z każdym sezonem zdobywa on coraz większą rzeszę fanów. Umiejscowiony w remizie strażackiej teatr powstał z inicjatywy Grażyny Marzec i Olgierda Łukaszewicza. Jak do tej pory w Teatrze w Remizie pojawiło się wielu wybitnych aktorów polskiej sceny. Wstęp na spektakle jest wolny. Remiza znajduje się między ulicą Wiejską, głównym deptakiem miasta, a bulwarem Nadmorskim. W tym roku na prowizorycznej scenie pojawią się zwycięzcy Międzynarodowego Przeglądu Teatrów Jednego Aktora. Przedstawienia będą się odbywać w każdy wtorek lipca.
Dla miłośników historii i wojskowości Hel co roku przygotowuje niezwykłe widowisko z udziałem grup rekontsrukcji historycznych. Setki uczestników, statystów, kaskaderów, pojazdy historyczne z okresu II wojny światowej pojawią się na helskiej plaży w sierpniu. Impreza nawiązuje do największej w historii pod względem użytych sił i środków operacji desantowej podczas II wojny światowej, mającej na celu otwarcie tzw. drugiego frontu w zachodniej Europie. Operacja rozpoczęła się 6 czerwca 1944 roku pod dowództwem gen. Eisenhowera, a trzon sił inwazyjnych stanowiły wojska amerykańskie, brytyjskie i kanadyjskie, ale i również żołnierze 1. Dywizji Pancernej gen. Stanisława Maczka.
Wielkim wydarzeniem tegorocznego D-Day będzie wodowanie Amfibii DUKW wraz z desantem. Spektakularny widok stanowić będzie też desant spadochronowy grupy skoczków w historycznych mundurach. Od 12 do 19 sierpnia na plaży oraz na ulicach Helu odbędzie się wiele bitew, inscenizacji oraz dioram. Profesjonalne efekty pirotechniczne, specjalnie przygotowany dźwięk i światło przeniosą nas w historyczne, wojenne czasy. Parada żywej historii to nie tylko przechadzający się żołnierze oraz parady pojazdów, ale i widowiska ukazujące epizody bitewne. Można zobaczyć żołnierzy w akcji. W tym roku całej imprezie towarzyszyć będą występy artystyczne orkiestry szkockiej „Pipes & Drums" oraz innych zespołów muzycznych.
D-Day Hel jest organizowany przez Fundację Ochrony Zabytków Techniki Militarnej, Miasto Hel, Muzeum Obrony Wybrzeża w Helu oraz Grupy Rekonstrukcji Historycznej z całego kraju, w tym Grupę Rekonstrukcji Historycznej 82nd Airborne Division „Paraglite" z Trójmiasta i "Reenacting Zone South" z Bielska Białej. Nazwa tego historycznego widowiska wzięła się od terminu D-Day, którym alianci ochrzcili dzień lądowania w Normandii. W Słowniku Wojskowym Departamentu Obrony USA D-Day to nienazwany dzień, w którym ma się rozpocząć wojskowa operacja.
Zarówno podczas Międzynarodowego Festiwalu Kultury i Sztuki, jak i w czasie D-Day Hel 2012 na Helu łatwo można znaleźć nocleg. Można wynająćź dom, kwaterę prywatną, apartament albo domek letniskowy. Gdzie mieszkać na Helu podpowie nam strona www.gohel.pl.
{jumi [*6]}