wtorek, grudzień 06, 2022
Follow Us
środa, 13 czerwiec 2012 11:21

Węgry pełne muzyki Wyróżniony

Napisane przez Ewa Neked
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Węgry pełne muzyki www.wegry.info.pl

Węgry na wakacje szykują wielkie muzyczne imprezy. Balaton Sound Festiwal rozpoczyna się w lipcu, a w sierpniu w Budapeszcie czeka nas szaleńcza zabawa podczas Sziget Festiwal. Zagrają m.in. Placebo, LMFAO, Paolo Nutini i Katzenjammer. 

Oprócz wesołej zabawy i kąpieli w Balatonie, na Węgry warto przyjechać po muzyczne wrażenia. Pierwszy letni festiwal odbędzie się w dniach 12-15 lipca w miejscowości Zamardi. Impreza odbywa się już po raz szósty. Podczas Heineken Balaton Sound wystąpią m.in. Animal Coollective, Afrojack, Björk czy Calvin Harris. Na scenie pojawią się również Dubfire, Gossip, Feed me with Teeth oraz De La Soul.
Festiwal nad Balatonem to nie tylko koncerty i zabawa do białego rana, ale również szansa, by zwiedzić okolicę. Można na przykład pojechać do stolicy Balatonu, czyli do Siofok albo wybrać wycieczkę promem na półwysep Tihany. Niedaleko Zamardi znajduje się również puszta Szantod. Zamardi to miejscowość letniskowa położona na południowym brzegu Balatonu. Z Budapesztu jedzie się tam tylko półtorej godziny. Znajdziemy tu plaże o różnej wielkości. Osoby lubiące aktywnie spędzać czas z pewnością poczują się w tej okolicy jak w raju. Można skorzystać z rowerów wodnych, gokartów, minigolfa. Oprócz tego do wyboru jest jeszcze jazda konno, jazda bryczkami, surfing, tenis i siatkówka plażowa.
Bywalcy Heineken Sound Festiwal często wybierają nocleg na kempingu pod namiotem. Koszt takiego noclegu to 1500 forintów od osoby, czyli ok. 20 zł. Bilet jednodniowy na festiwal kosztuje 55 euro, a karnet na wszystkie dni – 135 euro.
Z kolei w sierpniu w Budapeszcie odbywa się największa impreza muzyczna w naszej części Europy. Sziget Festiwal co roku gromadzi nieprzebrane tłumy miłośników muzyki. Podczas szalonego tygodnia od 6 do 13 sierpnia na wyspie Óbudai na Dunaju gości czekają niezapomniane muzyczne wrażenia. W tym roku na scenie zagrają Placebo, LMFAO, THE xx, Fink, Anna Calvi i Glasvegas. Na Węgry zawitają również tacy artyści, jak Paolo Nutini, Korn, Katzenjammer i Flying Lotus. Podczas tego tygodnia usłyszymy też wielu innych twórców.


Koncertom towarzyszą liczne programy kulturalne. Główna scena to tylko jedna z atrakcji. Na Sziget Festiwal można spotkać rozmaite narodowości, od Irlandczyków i Ukraińców po Turków i Francuzów, a wszyscy ci ludzie przyjeżdżają z własnymi zespołami, grupami teatralnymi, kuchnią i kulturą.
Wyspa Óbudai znajdująca się w III. dzielnicy Budapesztu w sierpniu przeistacza się w ogromne miasteczko muzyczno-kulturalne. Jest tu pole namiotowe, węzły sanitarne, baza gastronomiczna, opieka lekarska i ochrona.
Rockowe emocje można połączyć ze zwiedzaniem stolicy Węgier. Jednym z charakterystycznych elementów festiwalu są rejsy po Dunaju, na wyspę i z wyspy. Są one szczególnie wspaniałe w nocy.


Corocznie Sziget Festiwal odwiedza blisko 400 tysięcy fanów. Impreza przyciąga rzesze turystów. Bilet jednodniowy na festiwal kosztuje 40 euro. Na cały festiwal trzeba przeznaczyć 165 euro. Można także wykupić pakiet za „spaniem" na wyspie, który wynosi 225 euro. Więcej informacji o festiwalu na wyspie Obudai znajdziecie na stronie: www.sziget.hu/fesztival.

{jumi [*6]}

Czytany 1873 razy

a