czwartek, luty 25, 2021
Follow Us
piątek, 01 czerwiec 2012 09:47

Mazury tylko dla kobiet

Napisane przez Jacek Wilski
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Katarzyna Deberny objęła patronat nad imprezą Katarzyna Deberny objęła patronat nad imprezą fot. szotynska.gwiazdasportu.pl

Rejs Szlakiem Wielkich Jezior brzmi dość zwyczajnie? Wszystko zależy od towarzystwa i pomysłu. Fundacja Ocean Marzeń chce udowodnić światu, że "kobieta morze, zwłaszcza na jeziorze". Dlatego też organizuje całkowicie babski rejs – również dla amatorek. 

Podczas rejsu po mazurskich jeziorach będzie można zwiedzić najpiękniejsze zakątki Szlaku Wielkich Jezior, podszkolić się w żeglarstwie i z pewnością przeżyć wspaniałą przygodę. Organizatorzy podkreślają, że nie chodzi o walkę czy rywalizację płci, ale zachęcenie kobiet do rozwijania własnych zainteresowań. A przy okazji do zawierania nowych znajomości i nauki żeglarstwa. Rejs nie wymaga bowiem wcześniej zdobytych umiejętności żeglarskich.

Patronat nad imprezą objęły Marta Sziłajtis-Obiegło, która samotnie opłynęła świat, Katarzyna Deberny, dawniej Szotyńska – mistrzyni żeglarstwa i reprezentantka Polski na olimpiadzie w Pekinie w klasie Laser oraz Anna M. Brengos - członkini Fundacji Ocean Marzeń. Swoją piosenkę pt.: "Baba na pokładzie" zadedykował wszystkim uczestniczkom rejsu wrocławski zespół Za Horyzontem, udzielając wsparcia przedsięwzięciu.

Impreza ma jeszcze jedno znaczenie. Fundacja Ocean Marzeń wszelkie swoje działania dedykuje dzieciom z Rodzinnych Domów Dziecka. Nie inaczej jest w przypadku babskiego rejsu. Dochód z całego przedsięwzięcia zostanie przeznaczony na szkolenie żeglarskie dzieciaków z Rodzinnych Domów Dziecka. Przy okazji można więc spełnić marzenia młodych o ich pierwszym rejsie.

Organizatorzy zapewniają świetną zabawę. Mamy mogą zabrać na rejs swoje pociechy, dla których na pokładzie znajdzie się wiele atrakcji. Cena rejsu to 1000 zł. Za udział dziecka trzeba zapłacić 500 zł. Rejs odbędzie się w dniach 21-28 lipca 2012 roku. A zgłoszenia przyjmowane są do dnia 30 czerwca 2012 r.

„Penelopa była ostatnią, która siedziała w domu, czekając grzecznie, kiedy jej mąż załatwi swoje męskie sprawy i wróci na kolację. Ruszaj z nami na szerokie wody." - zachęcają organizatorzy.

Więcej informacji o rejsie dla kobiet znajdziecie na facebookowej stronie wydarzenia.

{jumi [*6]}

a