środa, grudzień 08, 2021
Follow Us
czwartek, 19 styczeń 2012 23:08

Młodzi do kamer

Napisane przez m.b./mat.pras.
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Szansa dla młodych zdolnych, marzących o karierze w świecie filmu. Wystartował konkurs, dzięki któremu można m.in. zdobyć środki finansowe na własny projekt filmowy.

 

Projekt „Bierzcie i kręćcie” organizowany jest za pośrednictwem platformy ID FILM i obejmuje tak naprawdę aż sześć filmowych konkursów tematycznych. Łączna pula nagród to 140 000 PLN. W konkursach udział może wziąć każdy. Jedyne wymogi to: telefon komórkowy, aparat fotograficzny lub kamera wideo i… talent. Można zgłaszać gotowe filmy lub podjąć wyzwanie i realizować filmy na tematy zadane przez fundatorów nagród, a nawet zgłosić sam pomysł na film i zdobyć na nie niego pieniądze. Do wyboru są 3 kategorie: TY PLUS FESTIWAL, ALLEGRO SHORT FILM i RELACJA Z WYDARZENIA. W każdej z nich nagrodą są 3000 USD. TY PLUS FESTIWAL - organizowany pod patronatem operatora sieci Plus - to konkurs spotów reklamowych promujących festiwal OFF PLUS CAMERA. Przyjmowane są filmy nakręcone wyłącznie za pomocą telefonu komórkowego o czasie nie przekraczającym 30 sekund. Konkurs ma III-etapową formułę - styczeń, luty, marzec. Po zakończeniu każdego etapu jury wybierze najlepszy film danego miesiąca, który walczyć będzie o nagrodę główną. W kategorii ALLEGRO SHORT FILM można zgłaszać filmy o dowolnej tematyce, nakręcone telefonem komórkowym, aparatem lub kamerą (czas trwania do 10 minut). RELACJA Z WYDARZENIA nie ma ograniczeń ani tematycznych, ani technicznych. Za pomocą platformy Kontakt24 należy zgłaszać relację nakręconą z dowolnego zdarzenia, którego jest się świadkiem. Termin nadsyłania zgłoszeń obydwu kategorii upływa 23 marca. 

GROLSCH FILM WORKS
Konkurs skierowany przede wszystkim do twórców, którzy mają nieszablonowe podejście do „zadanego tematu”. Jego hasło brzmi: Życie to sztuka wyboru – choose interesting. Do wygrania aż 4 nagrody o łącznej kwocie 40 000 PLN: I miejsce - 20 000 PLN, II - 10 000 PLN, III - 5 000 PLN oraz nagroda publiczności - 5 000 PLN. Do konkursu przyjmowane są filmy nakręcone za pomocą kamery lub aparatu fotograficznego, których czas nie przekracza 45 sekund. Termin nadsyłania filmów do 21 marca.
POWIEDZ A…
Konkurs, któremu patronuje marka Mercedes. Do konkursu przyjmowane są spoty reklamowe prezentujące nowe oblicze Mercedes. Reklamy zrealizowane za pomocą kamery, aparatu fotograficznego lub telefonu komórkowego (czas trwania do 60 sekund), należy przesyłać w terminie 23.01-23.03. Do wygrania 10 000 PLN oraz… Mercedes na tydzień!

ALLEGRO SHORT LAB to konkurs, w którym należy zgłosić pomysł na film - szczegółowo opisaną akcję, bohaterów, lokalizację, planowane wydatki i koszty przedmiotów potrzebnych do realizacji filmu. Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 6 lutego. Laureaci najlepszych pomysłów otrzymają 2 000 PLN oraz dodatkową kwotę (do 3 000 PLN) na zakup niezbędnych akcesoriów do produkcji filmu za pośrednictwem platformy handlowej Allegro. Kolejnym etapem konkursu będzie zaproszenie na LAB do Krakowa w dniach 17-19 lutego, gdzie pod okiem opiekunów artystycznych każdy z laureatów będzie pracował nad swoim projektem. Finalne prace przedstawione zostaną do 23 marca na stronie www.idfilm.pl. Autor zwycięskiego filmu otrzyma grant w wys. 50 tys. na produkcję i postprodukcję oraz opiekę producencką Marcina Wierzchosławskiego (producenta m.in. filmu „Kret”).

Od 2 kwietnia na stronie www.idfilm.pl rozpocznie się głosowanie na finalistów wszystkich konkursów, które potrwa do 12 kwietnia. Zwycięzcy ogłoszeni zostaną 13 kwietnia - podczas uroczystej gali otwarcia 5. edycji festiwalu OFF PLUS CAMERA.
Więcej o platformie ID FILM, szczegółach i regulaminach wszystkich konkursów na www.idfilm.pl
{jumi [*7]}

Więcej w tej kategorii: « Rzeź w kinach Na planie filmowym »

a