sobota, grudzień 03, 2022
Follow Us
piątek, 18 listopad 2011 14:04

Świat według Śląska

Napisane przez adeusz Biernacki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Oblicza krainy nad Gangesem Oblicza krainy nad Gangesem fot. Jarosław Poniewiera (www.laurazja.pl)
Już dziś w Koszęcinie rozpoczyna się nowy cykl prezentacji krajów, które odwiedził Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk". To zupełnie nowy sposób poznawania świata – zarówno od strony turystycznej, jak i artystycznej.
Dziś odbędzie się pierwsze z ośmiu zaplanowanych spotkań z cyklu "Ze Śląskiem w świat". O krajach, w których był Zespół "Śląsk" i tych, które dopiero ma zamiar odwiedzić, opowiadać będą członkowie Klubu Podróżniczego Laurazja. Założony przez absolwentów geografii Uniwersytetu Jagiellońskiego klub od 2000 roku prowadzi działalność turystyczną i edukacyjną. Tym razem członkowie klubu będą przewodnikami po krajach Azji i obu Ameryk.

Pierwsze spotkanie poprowadzi Jarosław Poniewiera, który opowie o Indiach. Podczas comiesięcznych spotkań będzie można poznać takie kraje, jak Birma, Laos, Kambodża, Stany Zjednoczone, Meksyk, Turcja, Tajlandia, Chiny i Izrael. Cykl spotkań potrwa do czerwca przyszłego roku. Odbędzie się w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" w Koszęcinie na ul. Zamkowej 3.

Pierwsze spotkanie pt. "Oblicza Krainy nad Gangesem" rozpocznie się 18 listopada (piątek) o godz. 19. Bilety na poszczególne prelekcje są w cenie od 5 do 10zł. Można je nabyć w recepcji Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" w Koszęcinie. Program poszczególnych spotkań znajdziecie na stronie www.zespolslask.pl.

 

{jumi [*6]}

a