niedziela, kwiecień 14, 2024
Follow Us
środa, 06 marzec 2024 13:24

Najstarszy polski dziennikarz turystyczny Honorowym Ambasadorem turystyki bułgarskiej Wyróżniony

Napisane przez inf.pras/TB
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Cezary Rudziński Cezary Rudziński Fot. Ambasada Bułgarii w Polsce.

Najstarszy – publikuje już 75-ty rok – polski dziennikarz turystyczny Cezary Aleksander Rudziński, od wielu lat redaktor portalu „Globtroter” - globtroter.info oraz stały współpracownik Otwartego Przewodnika Krajoznawczego - krajoznawcy.info.pl i kurier365.pl wyróżniony został przez minister turystyki Bułgarii Zaricę Dinkową tytułem Honorowego Ambasadora turystyki bułgarskiej.

Równocześnie od wręczającej mu ten certyfikat w imieniu rządu Republiki Bułgarii J.E. Pani Margarity Ganewej, Ambasador Bułgarii w Polsce, otrzymał gratulacyjną Gramotę „za wieloletni (podróżuje do i po Bułgarii oraz fotografuje i opisuje jej atrakcje turystyczne od początku lat 60-tych XX w.) wkład dziennikarski w relacjonowanie i promocję Bułgarii w polskich publikacjach drukowanych i elektronicznych” oraz srebrny medal wybity w 2023 r. przez Bułgarską Mennicę Państwową z okazji 125-lecia Bułgarskiej Agencji Telegraficznej.

Cieszymy się tym wyróżnieniem dla Cezarego Rudzińskiego. Współpraca z nim zaowocowała ogromną liczbą tekstów, które daleko wykraczają poza turystykę. To często opowieści o historii, historii sztuki i przemianach które następowały w wielu regionach świata w których Cezary Rudziński bywał nieraz w odstępie dziesiątek lat.
Jesteśmy zaszczyceni możliwością współpracy i dziękujemy.
Tomasz Brzozowski

a