czwartek, wrzesień 29, 2022
Follow Us
wtorek, 12 lipiec 2022 17:17

Czechy: Europejski Szlak Zamków i Pałaców Wyróżniony

Napisane przez Anna Gruszczyńska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
 Celem projektu jest zwiększenie ruchu turystycznego na terenie pogranicza polsko-czeskiego Celem projektu jest zwiększenie ruchu turystycznego na terenie pogranicza polsko-czeskiego mat.pras

Łączą nas zamki i pałace - to nazwa transgranicznego projektu mającego na celu promocję zamków i pałaców na obszarze Czech i Polski, przygotowanego przez Destinační společnost Východní Čechy i Destinační společnost Orlické hory a Podorlicko, we współpracy z Dolnośląską Organizacją Turystyczną. 

Celem projektu jest zwiększenie ruchu turystycznego na terenie pogranicza polsko-czeskiego. Oba obszary są wyjątkowe pod względem koncentracji zamków i pałaców. Na Europejskim Szlaku Zamków i Pałaców na turystów czeka 25 zabytkowych obiektów na terenie Czech Wschodnich oraz 22 polskie zamki i pałace. Projekt łączy poszczególne zabytki, prezentuje ich atrakcje, a także praktyczne informacje dla turystów dotyczące zakwaterowania i wyżywienia w okolicy. Dzięki temu w regionie pogranicza czesko-polskiego powstaje kompleksowa i różnorodna oferta o długotrwałym efekcie, która przyczynia się do wydłużenia pobytu odwiedzających.

Informacje o obiektach znajdziemy na stronie Szlak zamków i pałaców (stezkahraduazamku.eu)

na Facebooku https://www.facebook.com/stezkahradu, https://www.facebook.com/szlakzamkow            i na Instagramie https://www.instagram.com/stezkahraduazamku/, https://www.instagram.com/szlakzamkow/

Na Youtube są dostępne 50-sekundowe spoty promocyjne o każdym z obiektów:  

https://www.youtube.com/channel/UCVMCyROoe6q45nhAtCXplLA

Na stronie projektu można znaleźć między innymi propozycje pobytów dla poszczególnych grup docelowych, na przykład dla rodzin z dziećmi, młodych par czy seniorów: Inspirujące programy | Szlak zamków i pałaców (stezkahraduazamku.eu)

Zdjęcia: Czech Tourism

a