wtorek, sierpień 09, 2022
Follow Us
wtorek, 21 czerwiec 2022 12:26

Turystyczne kontakty polsko-bułgarskie Wyróżniony

Napisane przez Grzegorz Micuła
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bułgaria jest bowiem trzecim po Włoszech i Grecji najbogatszym w zabytki antyczne państwem europejskim Bułgaria jest bowiem trzecim po Włoszech i Grecji najbogatszym w zabytki antyczne państwem europejskim Photo by Mihail Dobrev on Unsplash

Podczas zorganizowanego w maju br. przez Bułgarię w jej ambasadzie w Warszawie Bułgarsko-Polskiego Forum Biznesu Turystycznego odbyła  się konferencja naukowa na temat zmian w ustawodawstwie obu naszych krajów.

Podczas spotkania i konferencji prasowej na temat rozwoju współpracy branży turystycznej Polski i  Bułgarii w sytuacji kryzysu w turystyce spowodowanego pandemią koronawirusa oraz agresją Rosji na Ukrainę i zmniejszonego z tego powodu ruchu turystycznego w naszej części Europy wypowiadali się wiceminister turystyki Andrzej Gut-Mostowy oraz jego bułgarski odpowiednik Christo Prodanov.

Kolejne spotkanie nastąpiło już na początku czerwca w Sofii oraz w Warnie, gdzie obaj ministrowie złożyli kwiaty w mauzoleum poległego w 1444 roku w bitwie z Turkami polskiego i węgierskiego króla Władysława Jagiellończyka oraz wzięli tamże udział w konferencji prasowej z dziennikarzami z Polski i Bułgarii, podczas której zapowiedzieli dalszy rozwój współpracy turystycznej między naszymi krajami. Padały pytania o rozszerzenie bułgarskiej  oferty dla polskich turystów o trasy kulturowe -  Bułgaria jest bowiem trzecim po Włoszech i Grecji najbogatszym w zabytki antyczne państwem europejskim, oraz o turystykę medyczną i SPA, kraj ten ma drugą po Islandii ilość źródeł wód termalnych na naszym kontynencie. Dziennikarzy interesowała także szansa na poszerzenie bułgarskiej oferty o turystykę górską, kraj ten ma bowiem piękne górskie masywy Riły i Pirinu oraz mniej znane Rodopy, leżące przy granicy z Turcją.

a