środa, sierpień 10, 2022
Follow Us
wtorek, 07 czerwiec 2022 12:02

Trzy pytania do Florencjo Gonzaleza właściciela Hiszpania de Luxe Wyróżniony

Napisane przez Grzegorz Micuła
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dla tych Polaków, którzy nie mogą podróżować do Hiszpanii, stworzyliśmy nowy projekt o nazwie Faktoria Tapas Dla tych Polaków, którzy nie mogą podróżować do Hiszpanii, stworzyliśmy nowy projekt o nazwie Faktoria Tapas mat.pras

Co to jest Hiszpania de Luxe? Jest to firma promująca Hiszpanię w Polsce poprzez organizację imprez branżowych oraz dla szerokiej publiczności. Tworzymy w Polsce platformę, która pozwala na bezpośredni kontakt sektora turystyki profesjonalnej w Polsce i Hiszpanii.

Reprezentujemy hiszpańskie firmy turystyczne w Polsce oraz organizujemy imprezy turystyczne i promocyjne. Firmom hiszpańskim, które nie mogą uczestniczyć w imprezach turystycznych w Polsce, oferujemy nasze usługi przedstawicielskie.

Jak Pan trafił do Polski? 

Dwanaście lat temu  do Polski przywiodła mnie miłość. Ta sama inteligentna i piękna dziewczyna, która przywiozła mnie do Polski, dziś jest moją żoną. Mamy dwójkę polsko-hiszpańskich dzieci, które są miłością mojego życia. W Hiszpanii ukończyłam studia  turystyczne na Wyspach Kanaryjskich oraz studia magisterskie w Katalonii z zarządzania hotelami. Po pracy w sektorze turystycznym w różnych firmach w Hiszpanii, przyjechałem do Polski z pomysłem kontynuowania pracy w sektorze turystycznym związanym z Hiszpanią.

Czym się pan teraz zajmuje?

Obecnie zajmujemy się promocją Fuerteventury, jednej z siedmiu wysp Kanaryjskich mniej znanej w Polsce, słynnej z wulkanicznego dziedzictwa oraz swoich parków narodowych i licznych pomników przyrody. A ponieważ turystyka i gastronomia od zawsze były ze sobą ściśle powiązane Hiszpania de Luxe Enoturystyka narodziła się jako projekt promujący turystykę w Hiszpanii poprzez doświadczenia gastronomiczne i turystykę winiarską.

Dla tych Polaków, którzy nie mogą podróżować do Hiszpanii, stworzyliśmy nowy projekt o nazwie Faktoria Tapas, w którym poprzez hiszpańskie festiwale gastronomiczne w Polsce będziemy przedstawić różne aspekty kulturowe Hiszpanii - koncerty muzyki hiszpańskiej, warsztaty kulinarne, aby m.in. nauczyć się robić tapas, prezentacje podróżnicze, aby poznać najbardziej spektakularne zakątki kraju, wino, piwo i Fiesta.

Zaczynamy pierwszym hiszpańskim festiwalem w Hali Gwardii w dniach 24, 25 i 26 czerwca 2022 r. 

We wrześniu odbędzie się pierwszy ogólnopolski konkurs Polskie Tapas, gdzie zwycięskie restauracje wezmą udział w różnych festiwalach gastronomicznych w Hiszpanii z opłaconą całą gastronomią.

A w październiku zaprosimy Państwa na Halę Gwardii z drugim hiszpańskim festiwalem gastronomicznym, z jeszcze szerszym repertuarem koncertów, warsztatów i hiszpańskich działań kulturalnych...

Rozmawiał Grzegorz Micuła

a