sobota, październik 01, 2022
Follow Us
wtorek, 15 luty 2022 10:22

Czechy: na narty bez certyfikatów covid Wyróżniony

Napisane przez Anna Gruszczyńska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czechy: na narty bez certyfikatów covid Karkonosze. Fot. Libor Sváček.jpg

Przy zakupie karnetów narciarskich w Czechach nie ma już obowiązku okazywania certyfikatów COVID. Ta wiadomość ucieszy szczególnie polskich narciarzy, którzy mogą przyjechać do Czech na maksymalnie 24 godziny transportem indywidualnym. 

W czeskich ośrodkach narciarskich panują świetne warunki do szusowania. Na stokach w Karkonoszach leży do 140 cm śniegu i działa większość wyciągów. W kompleksie Černá hora-Pec narciarze mogą korzystać łącznie z 48 km tras zjazdowych i 43 wyciągów. 

W Szpindlerowym Młynie czynnych jest niemal 26 km tras zjazdowych i działa 11 wyciągów. Na stokach leży od 40 do 65 cm śniegu. W stacji Benecko na stokach leży 100-130 cm śniegu, działa 13 wyciągów i czynnych jest ponad 5 km tras. 

Dobre warunki narciarskie panują w Górach Izerskich. W ośrodkach Skiareny Jizerka (Tanvaldský Špičák, Severák i Bedřichov)  na narciarzy czeka ponad 14 km tras zjazdowych i 20 wyciągów. Na stokach leży od 30 do 60 cm śniegu. 

W Říčkach w Górach Orlickich na trasach zjazdowych leży od 100 do 150 cm śniegu, otwarte są 4 km tras zjazdowych. W stacjach Deštné i Červená Voda do dyspozycji narciarzy jest po około 5 km tras zjazdowych. 

Natomiast w Jesionikach najlepsze warunki panują w Koutach nad Desnou (ponad 9 km tras), w Karlovie (11 km tras), w Ramzovej (ponad 8 km tras) i w ośrodku Praděd (ponad 4 km tras, od 140 do 180 cm śniegu). 

W położonej pod Śnieżnikiem Dolní Moravie na narciarzy czeka ponad 10 km tras zjazdowych, pracują wszystkie wyciągi, pokrywa śniegowa wynosi od 60 do 110 cm. 

W Beskidach najlepsze warunki panują obecnie w ośrodku Bílá. Narciarze mogą tu korzystać z 7 wyciągów i ponad 5 km tras zjazdowych. W Skiregionie Valašsko, do którego należy pięć ośrodków narciarskich (Kohútka, Razula, Kyčerka, Karolinka i Jezerné), narciarze mogą korzystać z 20 wyciągów i niemal 13 km tras. 

Świetne warunki narciarskie panują na Klinovcu w Rudawach. Na narciarzy czeka tu niemal 30 km tras zjazdowych i 11 wyciągów. 

Aktualne informacje dotyczące czeskich ośrodków narciarskich są dostępne na stronie www.holidayinfo.cz.

a