czwartek, lipiec 25, 2024
Follow Us
sobota, 29 styczeń 2022 10:22

Austria: sezon zimowy 2021/22 w dolinie Paznaun Wyróżniony

Napisane przez NBPA
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Narciarze i snowboardziści znajdą w Ischgl jeden z największych połączonych ośrodków narciarskich w Alpach Narciarze i snowboardziści znajdą w Ischgl jeden z największych połączonych ośrodków narciarskich w Alpach NBPA

Co oferuje im w tym sezonie Ischgl i cała Dolina Paznaun?

Ischgl – sporty zimowe i sztuka kulinarna

Narciarze i snowboardziści znajdą w Ischgl jeden z największych połączonych ośrodków narciarskich w Alpach: Silvretta Arena imponuje 239 kilometrami doskonale przygotowanych stoków o wszystkich stopniach trudności, ogromnym funparkiem, najlepszymi terenami do jazdy na świeżym puchu i alternatywą zjazdu do doliny na nartach, a mianowicie – Ischgl SKYFLY. Ponadto ośrodek gwarantuje śnieg od końca listopada do początku maja. W transgranicznym ośrodku narciarskim możliwe są również bezcłowe zakupy w sąsiednim Samnaun, położonym w Szwajcarii. W Ischgl, miejscowości z 1617 mieszkańcami, zagęszczenie lokali gastronomicznych na najwyższym poziomie jest niezwykle wysokie. Znajduje się tam aż dziesięć restauracji odznaczonych czapkami kucharskimi. Sezon narciarski w Ischgl trwać ma do 01.05.2022.

See – uroczy rodzinny urlop

Miejscowość See jest prawdziwym zimowym rajem. W centrum znajduje się wygodna kolejka gondolowa, która zawozi amatorów sportów zimowych na górę. Tam rozpoczyna się sieć doskonale przygotowanych stoków o łącznej długości 41 km. Ponadto w tym miejscu panują wyjątkowo stabilne warunki śniegowe, a stoki ciągną się aż do wysokości 2450 metrów.

Cenna wskazówka dla rodzin: przedszkole dla gości „Kids Club” obok restauracji Panoramarestaurant w samym sercu ośrodka narciarskiego to propozycja dla rodziców, którzy chcieliby spędzić podczas zimowego wypoczynku trochę czasu tylko we dwoje. W międzyczasie dobrze wyszkoleni opiekunowie zajmą się maluchami już od 2 roku życia. Ci, którzy wolą zjeżdżać na sankach: w See na całą rodzinę czeka tor saneczkowy o długości sześciu kilometrów, będący jednocześnie jednym z najpiękniejszych w Tyrolu. W tym miejscu nie można się nudzić.

Kappl – Miejsce dla rodzin i freeriderów

Kappl z około 2600 mieszkańcami sąsiaduje z gminą See przy wejściu do doliny Paznaun na wysokości 1258 metrów. W całości dedykowane jest rodzinom, a oferta w dużej mierze uszyta jest pod najmłodszych gości. Ten najbardziej słoneczny ośrodek narciarski w Paznaun oferuje dziesięć nowoczesnych i wygodnych wyciągów oraz 42 kilometry stoków. Doskonale wyposażony jest także przestronny obszar treningowy dla dzieci i początkujących przy górnej stacji kolejki Diasbahn o łącznej powierzchni 25 000 m².

Z dala od przygotowanych stoków narciarskich, freeriderzy na nartach i snowboardzie znajdą miejsca ze świeżym puchem i niezliczonymi możliwościami zjazdów z pięknymi panoramicznymi widokami gór. A prawie wszystkie zbocza freeridowe zaczynają się w pobliżu stacji górnych kolejek Alblittkopfbahn lub Alblittbahn.

Galtür – śnieżna przyjemność do potęgi!

Pierwsze w Tyrolu uzdrowisko o wyjątkowo czystym powietrzu znajduje się w liczącym 787 mieszkańców Galtür w Paznaun na wysokości 1584 metrów. Wiosną 2018 r. zostało odznaczone przez ECARF – Fundację Europejskiego Centrum Badań nad Alergiami jako miejsce o szczególnie korzystnym wpływie na alergików. Wraz z wielokrotnie nagradzanym ośrodkiem narciarskim Silvapark, Galtür prezentuje przyszłościową koncepcję sportów zimowych. Do ośrodka tego, z łącznie 43 kilometrami stoków, dotrzeć można za pomocą jednego z dziesięciu wyciągów. Ponadto w Silvapark przygotowano dla najmłodszych „Świat Krasnoludków” (niem. Zwergerlwelt) i „Krainę Przygód” (niem. Abenteuerland) z bajkowym lasem i ścieżką łowców, gdzie maluchy mogą się do woli wyszaleć. Dodatkowo dla młodych fanów białego szaleństwa specjalnie zaprojektowano park rozrywki „Actionpark” z trzema różnymi terenami.

Najważniejsze wydarzenia w Paznaun w sezonie zimowym 2021/22

Według wcześniejszych planów, które zainteresowani imprezami powinni sprawdzać na bieżąco, gdyż mogą one ulegać zmianie, mają się odbyć:

  • Od 10 do 14 stycznia 2022 r.: 28. edycja konkursu „Kształty w bieli” w Ischgl
  • Od 7 do 9 stycznia 2022 r.: zawody Open Faces Freeride Contests w Kappl
  • 9 lutego 2022 r.: interaktywny koncert w górach dla dzieci w Galtür.
  • 2 kwietnia 2022 r.: wiosenny koncert Spring Concert
  • 16 kwietnia 2022 r.: zawody Watersurf Contest w See
  • 30 kwietnia 2022 r.: koncert na koniec sezonu TOM Closing Concert w Ischgl

Tekst i zdjęcia: NBPA

a