środa, czerwiec 07, 2023
Follow Us

Nawrocki

piątek, 03 wrzesień 2021 10:48

Wakacje 2021 z Polskim Bonem Turystycznym Wyróżniony

Napisane przez mat.pras
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Polski Bon Turystyczny okazał się ogromnym sukcesem. Liczba aktywacji i wykorzystania bonu do opłacenia wakacyjnego wypoczynku pozwoliły wielu przedsiębiorcom częściowo odrobić straty z wielu poprzednich miesięcy Polski Bon Turystyczny okazał się ogromnym sukcesem. Liczba aktywacji i wykorzystania bonu do opłacenia wakacyjnego wypoczynku pozwoliły wielu przedsiębiorcom częściowo odrobić straty z wielu poprzednich miesięcy mat.pras

5 milionów dzieci, które skorzystały z Polskiego Bonu Turystycznego i ponad 1,7 miliarda złotych płatności zrealizowanych z jego pomocą. Bon zdał wakacyjny egzamin.

Minęły kolejne wakacje w cieniu pandemii. Wielu Polaków zdecydowało się spędzić je w kraju i zapłacić za wypoczynek Polskim Bonem Turystycznym. Świadczenie, którym zostało objętych ponad 7 milionów dzieci, to pomoc finansowa zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i przedsiębiorców z branży turystycznej.

– Polski Bon Turystyczny okazał się ogromnym sukcesem. Liczba aktywacji i wykorzystania bonu do opłacenia wakacyjnego wypoczynku pozwoliły wielu przedsiębiorcom częściowo odrobić straty z wielu poprzednich miesięcy. Wierzę, że pobudzony przez to rozwiązanie trend na turystykę krajową będzie nadal się utrzymywał, Polacy będą aktywnie podróżować także w niższych sezonach i te wakacje będą tylko punktem wyjścia do dalszej odbudowy dla całej branży – mówi Andrzej Gut-Mostowy, sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii.

Pierwszy boom na tegoroczne wyjazdy z bonem przyniosły maj i czerwiec, tuż po zniesieniu obostrzeń w branży turystycznej. Na koniec czerwca liczba aktywowanych bonów wyniosła ponad 2 miliony i ponad 640 milionów złotych zrealizowanych płatności.

Instrukcja jak uruchomić bon turystyczny

Zainteresowanie bonem nie słabło przez całe wakacje i tylko w ciągu 2 miesięcy liczba aktywacji wzrosła do 3 milionów a 2,6 miliona płatności zrealizowanych za pomocą bonu przyniosło już łącznie ponad 1,7 miliarda złotych, z czego ponad miliard wpłynął tylko w okresie wakacyjnych miesięcy. Z wypoczynku z Polskim Bonem Turystycznym skorzystało już 5 milionów dzieci.

W bazie podmiotów turystycznych przyjmujących płatności bonem znajduje się ponad 28 tysięcy podmiotów.

- Interesujące jest także rozłożenie w czasie wypoczynku i płatności z wykorzystaniem bonu. W odróżnieniu od poprzednich lat, kiedy wyraźnie wyższa aktywność turystyczna zauważalna była w pierwszym miesiącu wakacji, płatności realizowane z bonem turystycznym rozkładały się równomiernie na lipiec i sierpień. Przedsiębiorcy turystyczni, którzy przystąpili do programu i przyjmują płatności bonem, w pełni skorzystali więc z ruchu turystów przez cały sezon i nie odczuli w sierpniu spadku liczby gości i przychodów – mówi Rafał Szlachta, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

Sezon na bon

Możliwość wykorzystania Polskiego Bonu Turystycznego nie kończy się jednak wraz z wakacjami. Wciąż można korzystać z niego płacąc za liczne atrakcje i jednodniowe wycieczki, nawet te bez noclegu (pod warunkiem, że w pakiecie znajdują się 2 różne usługi), city breaki, wycieczki szkolne, obozy, zielone szkoły czy turnusy rehabilitacyjne dla dzieci z niepełnosprawnościami.

Bonem można płacić do końca marca 2022 roku – także za wyjazdy planowane po tym terminie, o ile płatność zostanie zrealizowana do 31.03.2022 roku.

Planując kolejne podróże warto sprawdzić nie tylko listę podmiotów przyjmujących płatności bonem dostępną na stronie Polskiego Bonu Turystycznego, ale także mapę podmiotów wyróżnionych przez Polską Organizację Turystyczną Certyfikatem Dobrych Praktyk, który potwierdza, że ich oferta jest dostosowana do potrzeb turystyki rodzinnej i osób z niepełnosprawnościami, usługi są świadczone na najwyższym poziomie i z dbałością o bezpieczeństwo gości i pracowników.

a