wtorek, wrzesień 28, 2021
Follow Us
poniedziałek, 30 sierpień 2021 10:30

Czechy: Železný Brod zaprasza na Festiwal Szklarski Wyróżniony

Napisane przez Anna Gruszczyńska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Piętnasta edycja festiwalu odbędzie się w tym roku od 18 do 19 września Piętnasta edycja festiwalu odbędzie się w tym roku od 18 do 19 września Archiwum miejskie

Szklane Miasteczko to nazwa corocznego festiwalu rzemiosła szklarskiego, który odbywa się w mieście Železný Brod w Kraju Libereckim. Miasto leży na północy Czech, zaledwie 30 km od granicy z Polską (43 km od Szklarskiej Poręby).

Piętnasta edycja festiwalu odbędzie się w tym roku od 18 do 19 września. Będzie okazją do wyjątkowego spotkania szklarzy, artystów, rzemieślników i wytwórców szkła, a także wszystkich miłośników i wielbicieli rzemiosła szklarskiego. W ramach festiwalu odbędą się targi szklarskie. Miejscowi producenci otworzą swe zakłady i warsztaty, w których na gości czekać będzie zwiedzanie i możliwość zakupu wyrobów ze szkła i szklanej biżuterii.

Dzieła szklarskie będą prezentowane także w galeriach i salach wystawowych. Pokazy pracy szklarzy odbędą się nie tylko w lokalnych szkołach szklarskich, ale także pod gołym niebem. W Szklanym Miasteczku odbędą się warsztaty dla zwiedzających, także dla najmłodszych. Festiwalowi będzie towarzyszył bogaty program kulturalny.

Wstęp na imprezę jest bezpłatny. sklenenemestecko.cz 

a