poniedziałek, lipiec 26, 2021
Follow Us
sobota, 17 lipiec 2021 11:36

Malta: wjazd tylko dla zaszczepionych Wyróżniony

Napisane przez Malta Tourism
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W przypadku przyjazdów na Maltę drogą lotniczą i morską, turyści w wieku powyżej 12 lat wjadą wyłącznie po przedstawieniu certyfikatu szczepień.

Aby podróżować na Maltę konieczne jest przedstawienie certyfikatu potwierdzającego pełen cykl szczepień (podwójną dawką lub pojedynczą w przypadku Johnson & Johnson) wykonanych co najmniej 14 dni przed wjazdem na Maltę. Certyfikaty uznawane przez Kuratora Zdrowia Publicznego Makty to:

  • Maltański Certyfikat Szczepień
  • Certyfikat COVID UE*
  • NHS COVID Pass Letter/Aplikacja NHS (Wielka Brytania)

Dzieci w wieku od 5 do 11 lat mogą podróżować na Maltę po przedstawieniu negatywnego testu PCR, który należy wykonać w ciągu 72 godzin przed przybyciem na Maltę, pod warunkiem, że towarzyszą im rodzice lub opiekunowie prawni, którzy z kolei muszą przedstawić uznane świadectwo szczepienia.

Dzieci poniżej 5 roku życia nie potrzebują testu PCR, aby podróżować z w pełni zaszczepionymi rodzicami lub opiekunami prawnymi.

Małoletni bez opieki nie mogą podróżować na Maltę.

Następujące zaświadczenia nie są ważne w przypadku podróży na Maltę:

  • Zaświadczenie o statusie ozdrowieńca po przebytej chorobie COVID-19;
  • Świadectwa szczepień wydane dla 1 dawki ( dla szczepionek wymagających 2 dawek, również dla osób, które mają status ozdrowieńca COVID-19);
  • Świadectwa szczepień, dla których nie minął termin 14 dni od podania ostatniej dawki.

Ponadto wicepremier i minister zdrowia Malty potwierdził, że szczepionka AstraZeneca z numerów serii: 4120Z001, 4120Z002 i 412Z003, znana również jako Covishield, nie będzie akceptowanym dowodem szczepienia do wjazdu na Maltę. Minister potwierdził, że jest to zgodne z zaleceniami Europejskiej Agencji Leków (EMA), których przestrzega Ministerstwo Zdrowia Malty, dodając, że wytyczne będą okresowo aktualizowane zgodnie z EMA.

Wicepremier i minister zdrowia Malty wraz z Kuratorem Zdrowia Publicznego ogłosili, że szkoły języka angielskiego ponownie zostaną zamknięte do odwołania.

a