poniedziałek, listopad 29, 2021
Follow Us
sobota, 27 luty 2021 10:50

„Wine Tours in Bulgaria” - Bułgaria zachęca podróżników Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Na początku tego roku Ministerstwo Turystyki Bułgarii wydało przewodnik „Trasy winiarskie w Bułgarii” (oryginalna nazwa „Wines Tours in Bulgaria” Na początku tego roku Ministerstwo Turystyki Bułgarii wydało przewodnik „Trasy winiarskie w Bułgarii” (oryginalna nazwa „Wines Tours in Bulgaria” mat.pras

Wszyscy chyba mamy już dosyć trwającej już od woku pandemii koronawirusa, podczas której zabraniano nam wychodzenia z domu i komunikowania się z innymi ludźmi nie mówiąc już o przemieszczaniu się dla przyjemności połączonej ze zwiedzaniem, czyli turystyce.

Rozpoczęte kilka miesięcy temu masowe szczepienia dają nadzieję na wyjście z tego pandemicznego impasu i że przynajmniej część spragnionych podróży ludzi zaszczepionych oraz tych, którzy przechorowali covida będzie mogła wyruszyć w świat.

Do restartu turystyki przygotowują się biura podróży, przewoźnicy: linie lotnicze, firmy autokarowe, promy i cruisery a także rządowe przedstawicielstwa turystyczne.

Na początku tego roku Ministerstwo Turystyki Bułgarii wydało przewodnik „Trasy winiarskie w Bułgarii” (oryginalna nazwa „Wines Tours in Bulgaria”). Książka zawiera informację o dwunastu destynacjach na terenie tego kraju, powiązanych ściśle z turystyką winiarską. Wydanie stanowi kompendium wiedzy nie tylko o produkcji wina, ale również o specyfice kuchni bułgarskiej w danym regionie oraz o zabytkach historycznych i przyrodniczych. Książka jest bogato ilustrowana, jej dodatkowym atutem są mapki, oraz także listy winiarni w poszczególnych regionach.

Okładka przedstawia malowniczy widok winnicy Katarzyna Estate położonej w południowej części Bułgarii przy granicy z Grecję. Produkty tej winiarni są znane w Polsce, zwłaszcza takie marki jak Mezzek, Cheval czy Contemlations. Inauguracja przewodnika w Polsce odbyła się podczas wizyty wicepremiera bułgarskiego rządu w Warszawie Mariany Nikolovej. W trakcie wizyty Premier spotkała się m. in. z przedstawicielami największego importera bułgarskich win w naszym kraju.

Na zdjęciach: Okładka książki i Pani Minister Turystyki Bułgarii Mariana Nikolowa z Witoldem Franczakiem i Aleksandrem Gadżanowem

a