piątek, październik 15, 2021
Follow Us
wtorek, 22 grudzień 2020 20:38

"Europa na 4 kółkach" - kamperem po Europie Wyróżniony

Napisane przez Grzegorz Micuła
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Podróżowanie własnym samochodem a zwłaszcza kamperem pomaga utrzymać odpowiedni dystans od innych co jest nie do przecenienia w tym trudnym dla turystyki czasie. 

Samodzielne podróżowanie z noclegami na kempingach to coraz bardziej popularny sposób na życie, który umożliwia całkowite uniezależnienie się od hoteli I kształtowanie  programu podróży bez żadnych ograniczeń. Daje podróżnikom olbrzymią swobodę. Jadąc kamperem w każdej chwili możemy zmienić plany I cel podróży, a w wybranym miejscu nożemy spędzić klka godzin lub kilka tygodni.Ten rodzaj podróżowania popularny niegdyś zwłaszcza wśród starszych turystów, ostatnio staje się coraz częściej wyborem ludzi młodych a zwlaszcza rodzin z dziećmi. Dla nich wszystkich przeznaczony jest ten przewodnik. 

Książka Europa na 4 kółkach odkrywa przed czytelnikiem 24 trasy samochodowe po  Europie zachodniej. Jedne wiodą na daleką Północ aż na Nordkapp, przez  fiordy Norwegii i pojezierza Finlandii oraz na słoneczne wybrzeża Morza Śródziemnego do Francji i Hiszpanii. Inne , prowadzą do Austrii i nad wybrzeże Adriatyk do Słowenii, Chorwacji i Włoch.

Inne dokładnie penetrują Niemcy, kraje Beneluxu oraz wspomnianą już Francję, Hiszpanię i Portugalię czy regiony krajów alpejskich ze Szwajcarią. Pokazana jest trasa po Szkocji i całej Irlandii, Grecja oraz Polska: z Warszawy przez południową Polskę do Bardejowa i Koszyc na Słowacji. Rozdział o Polsce uzupełniony jest o wybrane parkingi na terenie całego kraju. 

Uzupełnieniem opisu turystycznego każdej trasy są adresy wybranych kempingów. Dokładny przebieg proponowanych podróży prezentują szczegółowe mapy, gdzie zaznaczono najważniejsze zabytki, ciekawe miejsca, parki narodowe i krajobrazowe oraz interesujące trasy alternatywne. 

Przewodnik Europa na 4 kółkach uzupełniony jest o podstawowe informacje o podróżowaniu po naszym kontynencie, dopuszczalnych prędkościach w poszczególnych krajach, opłatach drogowych i dopuszczalnej ilości alkoholu we krwi w poszczególnych krajach tu tylko Polska na 0,2%, w pozostalych krajach jest to 0,5%.Jest też poradnik z informacjami ważnymi zwłazcza dla dla początkujących adeptów karawaningu. 

Przewodnik Europa na 4 kółkach ma podtytuł W drodze jak w domu. Rzeczywiście niektóre kampery mają wszelkie udogodnienia, tak że mieszka się w nich nie gorzej  jak w swoim domu. W każdą podróż zabieramy wszystko co jest nam potrzebne, swoje ulubione rzeczy, ubrania, książki rower, sprzęt do nurkowania czy latania o czym turysta hotelowy może tylko pomarzyć. 

Wspaniałe zdjęcia inspirują do podróży, a użyteczne informacje przekonują, że nie pozostaje już nic innego, jak tylko wybrać jedną z tras i ruszyć w podróż po Europie.

Europa na 4 kółkach opracowanie zbiorowe. Wydawnictwo PASCAL. Bielsko-Biała 2019. Wydanie I. 384 str. Format 165x235. ISBN 978-83-8103-611-5 Oprawa miękka. Cena 59.90

a