poniedziałek, maj 23, 2022
Follow Us
wtorek, 16 czerwiec 2020 10:32

Nekera: Polski rynek turystyczny jest bardzo perspektywiczny Wyróżniony

Napisane przez JEN/mat.pras
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Nekera nie ogranicza się tylko do sprzedaży wypoczynku w Polsce, ale ma w swojej ofercie również ciekawe propozycje spędzenia urlopu w innych krajach Nekera nie ogranicza się tylko do sprzedaży wypoczynku w Polsce, ale ma w swojej ofercie również ciekawe propozycje spędzenia urlopu w innych krajach mat.pras

- Polski rynek turystyczny jest bardzo perspektywiczny, przez cały czas intensywnie rośnie. Współczesne biuro podróży musi być jednocześnie firmą e-commerce opierająca się o internet - mówi Maciej Nykiel, założyciel Nekera.

To czym Nekera wyróżnia się wśród polskich biur podróży jest możliwość zakupu oferty pobytu i wypoczynku w ponad 600 hotelach w Polsce. Nigdy jeszcze żaden polski touroperator nie oferowały rodzimego produktu na taką skalę.

- Polski rynek turystyczny jest bardzo perspektywiczny, przez cały czas intensywnie rośnie. Współczesne biuro podróży musi być jednocześnie firmą e-commerce opierająca się o internet. W nowym projekcie stawiamy głównie na nowoczesne technologie i szybki dostęp do oferty online - mówi Maciej Nykiel, założyciel Nekera.

Strategicznym partnerem nowego polskiego touroperatora jest właściciel platformy triverna.pl, jednego z liderów rodzimego rynku sprzedaży miejsc hotelowych.

- Inwestycja w Nekera to nasz kolejny, konsekwentny krok na drodze do umacniania rynkowej pozycji polskiej platformy travel - mówi Dawid Dusza, prezes i główny udziałowiec triverna.pl. - Wierzę, że połączone portfolio produktowe Triverna i Nekera stworzy dla naszych Klientów unikatowy, międzynarodowy marketplace i okazję do kupowania wyjazdów wakacyjnych jeszcze taniej - podkreśla Dusza.

Nekera - ciekawe wakacje za granicą

Nekera nie ogranicza się tylko do sprzedaży wypoczynku w Polsce, ale ma w swojej ofercie również ciekawe propozycje spędzenia urlopu w innych krajach. 

- Mamy mnóstwo fantastycznych hoteli w Grecji, Hiszpanii, Bułgarii, Turcji, Chorwacji, Włoszech. Proponujemy kompleksową ofertę w całym basenie Morza Śródziemnego, łącznie z mniejszymi destynacjami, takimi jak Malta, Cypr, Izrael, Jordania czy Albania - wylicza Maciej Nykiel.

W ofercie touroperatora nie brakuje też egzotycznych kierunków np. kraje karaibskie: Kuba, Dominikana, Meksyk, Jamajka, afrykańskie: Kenia, Zanzibar, Seszele, Egipt, Tunezja, Maroko, azjatyckie: Malediwy, Tajlandia, Wietnam, Bali, Dubaj i Sri Lanka czy Gruzja, leżąca na pograniczu Europy i Azji.

Nekera proponuje też wyjazdy z dojazdem własnym: letnie propozycje, głównie na południe Europy: do Włoch, Chorwacji, Bułgarii i na Bałkany oraz zimowe wyjazdy na narty w austriackich Alpach i włoskich Dolomitach, na Słowację, do Czech, Szwajcarii, Francji i Słowenii.

Profesjonalny zespół

Nowy polski touroperator Nekera został zbudowany przez zespół doświadczonych specjalistów i stawia na nowoczesne technologie, współpracę z agentami oraz ofertę online. Biuro już podjęło współpracę z sieciami największych linii lotniczych, hoteli i miejsc wakacyjnych. W ofercie znalazły się propozycje wyjazdów do wszystkich najbardziej lubianych przez Polaków wakacyjnych krajów.

Założycielem nowego biura podróży jest Maciej Nykiel. To doświadczony menedżer turystyczny i ostatni prezes spółki Neckermann Polska. Wcześniej pracował w m.in. Scan Holiday i TUI. Jest specjalistą nie tylko od zarządzania, ale również marketingu i sprzedaży, przede wszystkim w e-commerce. Touroperator startuje z zespołem, w którym Nykiel zgromadził specjalistów tworzących polski rynek turystyczny od ponad 25 lat. Wśród nich jest m.in. Piotr Czorniej, który zdobył bogate doświadczenie w Exim Tours i Neckermann Podróże oraz Artur Rezner.

- Nie będziemy budować własnej sieci biur sprzedaży. Wszystkie produkty Nekera dystrybuujemy wyłącznie w oparciu o sieć agencyjną. Stawiamy na partnerskie podejście do biznesu. Chcemy stworzyć naszym Agentom najlepsze warunki do rozwoju ich firm, Oferujemy stabilne, profesjonalne wsparcie produktowe i świetne ceny dla naszych klientów, a wszystkie wyjazdy objęte są gwarancją najniższej ceny, jej niezmienności, a także polskojęzyczną opieką w systemie 24/7– zapowiada Artur Rezner, Commercial Director, który w Nekera będzie odpowiadał za sprzedaż.

Rodzimi inwestorzy Xevin Investments oraz IQ Pomerania

Biuro Podróży Nekera wspierają polskie fundusze inwestycyjne: Xevin Investments oraz IQ Pomerania. Strony poinformowały o przejęciu 75% udziałów spółki Nekera. Dokładna wartość transakcji nie została ujawniona, mowa jest jednak o wielomilionowej inwestycji w ten projekt. Kapitał zakładowy został podniesiony do kwoty 1.500.000,00 złotych.

- Perspektywa stworzenia silnej grupy turystycznej jest dla nas atrakcyjna, a Dawid Dusza i Maciej Nykiel są gwarancją budowy jej dużej wartości w krótkim czasie. Szukamy kolejnych możliwości finansowych dla tego projektu - mówi Marek Rusiecki, prezes Xevin Investments.

Zgodnie z przepisami polskiego prawa nowy touroperator posiada gwarancję ubezpieczeniową, wystawioną przez renomowaną firmę ubezpieczeniową Allianz. Nekera jest Członkiem Polskiego Związku Organizatorów Turystyki PZOT.

a