wtorek, maj 24, 2022
Follow Us
poniedziałek, 25 maj 2020 10:35

Polska: wznowienie pasażerskiego ruchu lotniczego Wyróżniony

Napisane przez 4fly/Cez
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Maseczki, mierzenie temperatury odstępy 1,5 metra na każdym etapie podróży i brak osób postronnych na lotniskach Maseczki, mierzenie temperatury odstępy 1,5 metra na każdym etapie podróży i brak osób postronnych na lotniskach Anna Rudzińska

Wstępny plan przywracania ruchu lotniczego w Polsce zakłada, że loty międzynarodowe z naszego kraju miałyby wrócić najpewniej na początku lipca - wynika z informacji Fly4free.pl. Taka data padła na spotkaniu prezesa ULC z przedstawicielami polskich lotnisk.

Na początek polecimy jednak jedynie w wybranych kierunkach, a do tego w zupełnie nowym reżimie sanitarnym.

Z informacji wynika, że (choć ostateczna decyzja odnośnie terminu zniesienia zakazu lotów należy do rządu) w pierwszej kolejności loty zostaną wznowione m.in. do Litwy, Łotwy, Estonii, Czech, Słowacji, Węgier, Rumunii, Bułgarii i Chorwacji. Wstępnie jest zaś mowa o tym, że na początku nie będziemy mogli polecieć do Portugalii, Hiszpanii, Włoch i Wielkiej Brytanii, choć ta decyzja może się jeszcze zmienić. 

Powrót do latania oznacza jednak ogromne zmiany dla pasażerów, które dotyczyć będą właściwie każdego aspektu podróży. EASA, czyli unijna agencja ds. bezpieczeństwa lotniczego, opublikowała raport z szeregiem wytycznych dla lotnisk i linii lotniczych, które muszą je uwzględnić przed wznowieniem lotów. Podstawowe wytyczne to: nakaż noszenia maseczki, mierzenie temperatury, odstępy 1,5 metra na każdym etapie podróży i brak osób postronnych na lotniskach.

a