piątek, grudzień 09, 2022
Follow Us
czwartek, 02 styczeń 2020 13:57

10 milionów pasażerów LOT w 2019 Wyróżniony

Napisane przez JEN/mat.pras.
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Jak poinformował Michał Czernicki, p.o. rzecznika prasowego LOT - samolotami polskiego przewoźnika narodowego po raz pierwszy podróżowało aż 10 milionów pasażerów w ciągu roku Jak poinformował Michał Czernicki, p.o. rzecznika prasowego LOT - samolotami polskiego przewoźnika narodowego po raz pierwszy podróżowało aż 10 milionów pasażerów w ciągu roku mat.pras

LOT pobił nowy rekord - przewiózł 10 milionów pasażerów w ciągu jednego roku. 2019 to kolejny rok wzrostów osiąganych przez Polskie Linie Lotnicze LOT. W tym roku polski przewoźnik uruchomił 15 nowych tras i zwiększył częstotliwości na już obsługiwanych połączeniach.

Od 2016 roku LOT konsekwentnie wdraża strategię rentownego wzrostu, dzięki której podwoił skalę działalności i stał się niekwestionowanym liderem przewozów lotniczych w Europie Środkowo-Wschodniej.

Sukces strategii rentownego wzrostu

Jak poinformował Michał Czernicki, p.o. rzecznika prasowego LOT - samolotami polskiego przewoźnika narodowego po raz pierwszy podróżowało aż 10 milionów pasażerów w ciągu roku. To najlepszy wynik w 90-letniej historii polskiego przewoźnika i ponad dwukrotny wzrost względem 2015 r. gdy LOT przewiózł na swoich pokładach 4,3 mln pasażerów. Przez ostatnie cztery lata przewoźnik uruchomił ponad 80 nowych połączeń, w tym jedynie w 2019 cztery połączenia dalekiego zasięgu do Miami, Delhi i Kolombo z Warszawy oraz z Budapesztu do Seulu. W przyszłym roku uruchomi 16 kolejnych tras – między innymi z Krakowa do Nowego Jorku, z Warszawy do San Francisco i z Budapesztu do Stuttgartu, Sofii, Belgradu, Brukseli czy do Dubrownika.

- Kiedy rozpoczęliśmy wdrażanie strategii rentownego wzrostu, zapowiedzieliśmy podwojenie skali działalności do 2020 r. Mam przyjemność ogłosić, że zrealizowaliśmy tę obietnicę jeszcze przed czasem. W ciągu ostatnich czterech lat przewieźliśmy ponad 230% więcej osób i dzisiaj LOT-em podróżuje już 10 milionów pasażerów w skali roku. Osiągnęliśmy ten sukces mimo wielu wyzwań, co pokazuje skuteczność zarządzania, ogromne zaangażowanie pracowników i rosnącą chęć podróżowania LOT-em wśród coraz większej liczby pasażerów.

Nowy rekord w jubileuszowym roku 90-lecia LOT-u to dla nas symboliczna chwila. Dziękujemy za zaufanie wszystkim, którzy nami latają - to właśnie dla Nich rozwijamy się i otwieramy nowe połączenia. Naszym celem jest by stać się największą linią w Europie Środkowo-Wschodniej, dlatego obiecuję, że przed nami kolejne nowości, które pozwolą nam bić rekordy - mówi Rafał Milczarski, prezes zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT.

Więcej połączeń i pasażerów LOT

Polski przewoźnik sukcesywnie rozwija działalność z dwóch hubów w Europie – z Warszawy i z Budapesztu. W ciągu ostatnich czterech lat LOT odzyskał udział w polskim rynku, wypracował zyski, podwoił flotę pozyskując nowoczesne samoloty, a także odbudował pozycję stabilnej i godnej zaufania linii wśród pasażerów i partnerów. To wszystko sprawia, że LOT jest dzisiaj najszybciej rosnącą i najchętniej wybieraną przez pasażerów tradycyjną linią lotniczą z Europy Środkowo-Wschodniej.

LOT w ub. roku przewiózł liczbę ponad 8,9 mln pasażerów, czyli o 2 mln więcej niż rok wcześniej. Przewoźnik ma dziś w swojej rozkładowej ofercie ponad 120 połączeń, w tym 19 połączeń dalekiego zasięgu i obsługuje połączenia z blisko 100 portów lotniczych na świecie. Uruchamianie nowych tras możliwe jest m.in. dzięki pozyskiwaniu kolejnych samolotów. W listopadzie do floty dołączył 15. Boeing 787 Dreamliner. Do końca 2020 r. flota Dreamlinerów, które obsługują trasy dalekodystansowe, zwiększy się do 17 sztuk. LOT obecnie używa na co dzień 90 nowoczesnych samolotów.

a