środa, kwiecień 01, 2020
Follow Us
wtorek, 02 lipiec 2019 00:52

Hemodializy nie powstrzymają Filipe Almeidy przed podróżami Wyróżniony

Napisane przez uj/mat pras.
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Filipe i Catarina wyruszyli w podróż z nadzieją, że uda im się zainspirować innych pacjentów z przewlekłą niewydolnością nerek i ich rodziny, do aktywności i normalnego życia. Filipe i Catarina wyruszyli w podróż z nadzieją, że uda im się zainspirować innych pacjentów z przewlekłą niewydolnością nerek i ich rodziny, do aktywności i normalnego życia. Fot. mat. pras.

Filipe Almeida jest prawdziwą inspiracją dla wszystkich pacjentów z przewlekłą chorobą nerek. Cieszy się życiem - kocha podróżować. Filipe i Catarina wyruszyli w podróż z nadzieją, że uda im się zainspirować innych pacjentów z przewlekłą niewydolnością nerek i ich rodziny, do aktywności i normalnego życia.

W ciągu jednego roku, rodzina, którą już można śledzić na Instagramie jako @allaboardfamily oraz blogu https://allaboardfamily.com/, odwiedzi trzydzieści krajów, łącząc realizację planów z leczeniem. Chcą udowodnić, że nawet z chorobą można cieszyć się pełnią życia i realizować marzenia.  

Rodzina chce relacjonować kolejne etapy swojej podróży i przeżyć przygodę, która jest rzadkim doświadczeniem dla przewlekle chorych pacjentów, uzależnionych od systematycznej terapii. Chorobę nerek zdiagnozowano u niego kiedy był jeszcze dzieckiem, dziś musi być dializowany trzy razy w tygodniu. Filipe ma jednak drugą twarz: jest zdeterminowanym podróżnikiem. Z żoną Catariną i synem Guilhermem wyruszył w podróż dookoła świata. Zaledwie półtora toku temu, 10 dni przed tym, kiedy para dowiedziała się, że zostanie rodzicami, choroba nerek osiągnęła piąte stadium.

Na tym etapie choroby hemodializa lub inna terapia nerkozastępcza (np. dializa otrzewnowa lub przeszczep nerki) staje się niezbędna dla podtrzymania funkcji nerek i utrzymania pacjenta przy życiu. Zaakceptowanie nowej sytuacji nie było łatwe, jednak Filipe nie chciał zrezygnować ze swoich planów i z pomocą Catariny zdecydował się na podróż dookoła świata, czym chce udowodnić, że nic nie jest niemożliwe, nawet dla pacjenta w końcowym stadium choroby nerek.

Para całkowicie podporządkowała swoje życie marzeniu Filipe. Ich blog www.allaboardfamily.com, gdzie można przeczytać sporo na temat ich życia, codziennego funkcjonowania i poszczególnych etapów podróży, posłuży jako platforma do dzielenia się doświadczeniami - pamiętnik pisany dla ich synka oraz źródło inspiracji dla innych pacjentów z przewlekła niewydolnością nerek. Rodzina Almeida zawita do Polski. 5 i 7 sierpnia odwiedzi Kraków, a 9 sierpnia przyjedzie do Warszawy.

Za logistyczne wsparcie przedsięwzięcia odpowiada firma Diaverum – niezależny globalny dostawca usług nefrologicznych.

a