wtorek, lipiec 23, 2024
Follow Us
niedziela, 26 grudzień 2010 15:46

Krwawa Wigilia w Nigerii Wyróżniony

Napisane przez EN, tajemnicamilosci.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zabite kobiety i dzieci podczas marcowej masakry w Nigerii Zabite kobiety i dzieci podczas marcowej masakry w Nigerii fot. tajemnicamilosci.pl
Chrześcijanie są najbardziej prześladowaną społecznością religijną na świecie. Tym razem w Nigerii w atakach na kościoły Wyznawców Chrystusa w Wigilię Bożego Narodzenia zginęło co najmniej - 38 osób.

W Maiduguri na północy Nigerii członkowie jednej z islamskich {jumi [*4]}sekt zaatakowali trzy świątynie chrześcijańskie. Sześcioro chrześcijan zginęło, a jeden z kościołów został doszczętnie spalony.
W mieście Jos w centralnej części kraju eksplozje bomb zabiły co najmniej 32 osoby. Według źródeł medycznych 74 ranne osoby są w stanie krytycznym.
Miasto Jos leży w środkowej części kraju, w pasie oddzielającym północ Nigerii, zdominowaną przez muzułmanów i południe, zamieszkałe głównie przez chrześcijan. W tym regionie często wybuchają walki na tle religijnym i etnicznym. W ciągu ustatniego roku w takich zamieszkach w okolicy Jos zginęło 1500 osób.
Pomódlmy się dziś za prześladowanych Braci i Siostry z Nigerii! Pamietajmy o nich cały czas, otoczmy ich duchową opieką!
{jumi [*6]}

a