czwartek, grudzień 07, 2023
Follow Us
sobota, 22 czerwiec 2019 01:14

Na okres wakacji wrócił modernizowany szlak Kraków - Zakopane Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Na trasie będzie 14 połączeń z Krakowa do Zakopanego oraz 20 do Suchej Beskidzkiej. Na trasie będzie 14 połączeń z Krakowa do Zakopanego oraz 20 do Suchej Beskidzkiej. https://pl.wikipedia.org

Podczas wakacji będą kursować pociągi na lini Kraków–Zakopane. Remontowany szlak został udostępniony na najbliższe miesiące.

Remontowany szlak został udostępniony na najbliższe miesiące. W dalszym ciągu trwa przebudowa trasykolejowej z Krakowa do Zakopanego. Według wykonawców potrwa do 2023 r.  Remonty jednak zaplanowano tak, żeby turyści mogli swobodnie podróżować.

Od soboty, 22 czerwca, kursować będzie codziennie 14 pociągów z Krakowa do Zakopanego oraz 20 z Krakowa do Suchej Beskidzkiej. Pociąg z Krakowa do Zakopanego będzie jechał około trzech godzin. Po zakończeniu modernizacji czas przejazdu ma się skrócić do 2 h 15 min.

Większość prac na odcinku Skawina – Sucha Beskidzka zrealizowano

22 czerwca pociągi pojadą nowymi torami między Skawiną a Suchą Beskidzką oraz między Nowym Targiem i Szaflarami. Podróżni skorzystają z 9 przebudowanych stacji i przystanków: Rzozów, Radziszów, Wola Radziszowska, Podolany, Leńcze, Przytkowice, Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona, Stronie, Stryszów.

Obiekty są dobrze oświetlone i wyposażone w nowe wiaty i ławki. Orientację ułatwiają tablice informacyjne i czytelne oznakowanie. Osobom o ograniczonych możliwościach poruszania się dostęp do pociągów ułatwią ścieżki naprowadzające i pochylnie.

Źródło Rynek Kolejowy

a