wtorek, styczeń 31, 2023
Follow Us

Nawrocki

czwartek, 20 czerwiec 2019 02:14

II Kujawski Maraton rowerowy im. Kazimierza III Wielkiego Wyróżniony

Napisane przez uj/mat pras.
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Kujawski Maraton im. Kazimierza Wielkiego odbędzie się juź 22 czerwca. Kujawski Maraton im. Kazimierza Wielkiego odbędzie się juź 22 czerwca. Fot. mat. prom.

Już w najbliższą sobotę 22 czerwca urocze zakątki gminy Kowal staną się polem zmagań rowerzystów w II Kujawskim Maratonie im. Kaziemierza Wielkiego.

Rowerzyści wezmą udział w II Kujawskim Maratonie im. Kazimierza Wielkiego. Organizatorzy zapowiadają moc wrażeń nie tylko w ramach kategorii dorosłych, ale także na dystansie rodzinnym, gdzie na uczestników czekają wyjątkowe atrakcje. Sponsorem tytularnym imprezy i fundatorem nagród dla najlepszych kolarzy jest spółka ANWIL.

Podczas drugiej edycji maratonu kolarskiego organizowanego w Kowalu przez Włocławskie Towarzystwo Rowerowe pasjonaci dwóch kółek ścigać się będą na dystansie MEGA – 128 km oraz MINI – 64 km. W obu przypadkach są to trasy dłuższe, odpowiednio o 8 i 4 km, w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Dodatkowo do wesołej zabawy rowerowej przyłączą się tym razem również rodzicie z dziećmi. Organizatorzy stworzyli dla nich specjalny dystans rodzinny.

Najmłodsi przejadą wspólnie ze swoimi opiekunami ok. 12-kilometrowy odcinek wiodący drogami szutrowo-polnymi oraz ścieżkami leśnymi. Jego trasa obejmować będzie m.in. śluzę na rzece Rakutówka, a także Ośrodek Rehabilitacji Ptaków Chronionych. W cichych zakamarkach natury uczestnicy posilą się, odpoczną i nabiorą sił na dalszą podróż. Po przekroczeniu mety każda rodzina otrzyma pamiątkowy medal oraz dyplom. Dzieci mogą natomiast liczyć na drobny upominek i słodki poczęstunek ufundowany przez włocławską spółkę z Grupy ORLEN.

Rejestracja zawodników rozpocznie się o godz. 8.00. Następnie kolarze złożą kwiaty przed pomnikiem króla Kazimierza III Wielkiego. Pierwsza grupa rowerzystów wystartuje ze stadionu miejskiego
im. Kazimierza Górskiego w Kowalu o godz. 10.00.

Zapisy na maraton poprzez stronę: http://sts-timing.pl/event/ii-kujawski-maraton-szlakiem-kazimierza-iii-wielkiego/

a