poniedziałek, sierpień 08, 2022
Follow Us
wtorek, 13 listopad 2018 12:22

Niemcy: Udany sezon w turystyce przejazdowej

Napisane przez ZDF
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Niemcy: Udany sezon w turystyce przejazdowej fot. Cezary Rudziński

Niemiecka turystyka przyjazdowa może pochwalić się bardzo dobrym bilansem szczytu sezonu turystycznego.

W sierpniu liczba noclegów gości z zagranicy wyniosła o 5 procent więcej niż w tym samym okresie roku poprzedniego. Według danych Federalnego Urzędu Statystycznego odnotowano 10,6 mln noclegów gości z zagranicy w miejscach zakwaterowania z co najmniej dziesięcioma łóżkami. To o pół miliona  więcej niż w sierpniu ub.r. Liczba noclegów turystów zagranicznych wzrosła od stycznia do sierpnia łącznie do 59,9 mln noclegów, to jest o 4%.

    „Słoneczna pogoda w okresie letnim w Niemczech wzmocniła turystykę przyjazdową. Mając za sobą najważniejsze miesiące wakacyjne możemy spodziewać się, że w 2018 osiągniemy kolejny rekordowy wynik” - komentuje Petra Hedorfer, prezes zarządu Niemieckiej Centrali Turystyki (DZT).

    Od dwóch lat nie zwalnia tempa wzrost ruchu turystycznego z rynku polskiego. Od stycznia do sierpnia 2018 r. Polacy wykupili w Niemczech, według cytowanych danych Federalnego Urzędu Statystycznego, 2,19 miliona noclegów, co stanowi wzrost o 13,2%.

    „Dodatkowe 255 000 tysięcy noclegów z Polski w pierwszych ośmiu miesiącach roku to imponujący wynik, zapowiadający kolejny rekord. Świetna infrastruktura, bogactwo atrakcji turystycznych i bardzo dobry stosunek cen do jakości usług to silne punkty naszej oferty.” – komentuje Tomasz Pędzik, dyrektor Biura Marketingu i Sprzedaży Niemieckiej Centrali Turystyki w Polsce.

a