sobota, kwiecień 10, 2021
Follow Us
czwartek, 12 lipiec 2018 15:04

Pielgrzymka Śladami Łagierników Wyróżniony

Napisane przez Redakcja
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Polscy i amerykańscy turyści odwiedzą Kołymę (nieformalne określenie największej grupy obozów pracy przymusowej na północnym wschodzie ZSRR).

Wydarzenie to, pod nazwą „Pielgrzymka Śladami Łagierników”, ruszy 27 lipca.

W grupie 23. osób znajdą się potomkowie więźniów. Turyści najpierw przybędą do Moskwy, a potem zwiedzą Krasnojarsk, Irkuck, Listwiankę i Wierszynę. W stolicy Rosji nie zabraknie wizyt w takich miejscach jak Kreml, czy Plac Teatralny. Ciekawym punktem programu jest także wycieczka wzdłuż jeziora Bajkał całodniową koleją „Okołobajkałką”, biegnącą po skalistym brzegu, poprzez 39 tuneli, mostów i 50 galerii.

- Nasza wyprawa trwa czternaście dni, ale jej sama kwintesencja to jedynie dwa dni. Wtedy pojedziemy kilkaset kilometrów po bezdrożach, gdy przeprawiać się będziemy przez rwące rzeki, spać w namiotach i jeść posiłki przygotowane na ognisku. Te dwa dni to już dużo, a i kilka kolejnych obfituje w niemniej ciekawe wydarzenia: wizyty w muzeach i bardziej cywilizowane warunki na dalekiej Syberii - opowiada Waldemar Ławecki z Biura Turystycznego Bezkresy.

Podczas wyprawy jej uczestnikami będzie zajmować się dwaj opiekunowie i lokalny, anglojęzyczny przewodnik. W sumie turyści odwiedzą ponad trzydzieści miejsc.

a