niedziela, grudzień 05, 2021
Follow Us
poniedziałek, 18 czerwiec 2018 12:40

Francja: Muzyka w lyońskim antycznym amfiteatrze

Napisane przez Atout France
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W Lyonie, dawnej stolicy Galii, od 1946 r. w antycznym rzymskim amfiteatrze o tej porze roku odbywa się Festiwal Les Nuits de Fourvière. W br. potrwa on  do 28 lipca.

Osiem przedstawień, trzy spektakle cyrkowe, siedem baletów i ponad czterdzieści koncertów. Les Nuits de Fourvière to jeden z największych festiwali we Francji: w ubiegłym roku ponad 130 000 widzów uczestniczyło w jednym z przedstawień, z których większość odbywa się w samym sercu wspaniałego starożytnego teatru położonego na wzgórzu Fourvière. Choć wszystkie koncerty są organizowane w starożytnej budowli, niektóre spektakle i występy cyrkowe są planowane w innych miejscach w rejonie Lyonu.

Program muzyczny na rok 2018 jest bardzo zróżnicowany i zawiera kilka ważnych wydarzeń. Jako jedna z pierwszych wystąpiła Fatoumata Diawara, malijska wokalistka znana szerszej publiczności z filmu Timbuktu (2014).

Inne wydarzenia, których nie można przegapić to koncerty m.in.: gwiazdy rocka Texas (15 czerwca), piosenkarki Juliette Armanet (20 czerwca), trip-hopowego zespołu Massive Attack (1 lipca), czy wokalisty Julien’a Clerca (4 lipca)...

Dwie kluczowe daty dla fanów rocka: 8 lipca Jack White zatrzyma się w Lyonie na jednym z rzadkich francuskich koncertów podczas swojej trasy koncertowej w 2018 roku (będzie również w Paryżu i na festiwalu Beauregard), a dwa dni później Arctic Monkeys wystąpią na scenie teatru antycznego.

Ceny: od 35€ do 55€ w zależności od koncertu

Adres

Site antique - Fourvière

6 Rue de l'Antiquaille

69005 Lyon

Tekst i zdjęcia: Atout France

a