niedziela, grudzień 05, 2021
Follow Us
piątek, 11 maj 2018 15:34

Francja: Wiosna w bretońskich opactwach

Napisane przez Atout France
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Francja: Wiosna w bretońskich opactwach Atout France

Do 30 czerwca 2018 r. 12 opactw bretońskich zaprasza gości do ponownego odkrycia ich dziedzictwa i skarbów poprzez 35 wydarzeń świątecznych i kulturalnych.

Koncerty harfowe lub rogi myśliwskie, wystawy malarskie i fotograficzne, sztuki teatralne, wykłady, opowiadania i spacery, a nawet degustacje są na porządku dziennym tej „Wiosny w bretońskich opactwach”, wydarzenia, które po raz pierwszy jednoczy dwanaście emblematycznych miejsc dziedzictwa Bretanii w mnogości wydarzeń kulturalnych.

Wycieczki z przewodnikiem i wyjątkowe otwarcie niektórych opactw pozwolą również zwiedzającym zanurzyć się w pięknie majestatycznych miejsc i rzucić okiem na nieznane skarby sztuki religijnej.

Pod pretekstem obchodów rocznicy przyjęcia Reguły św. Benedykta, organizującej życie monastyczne i opactwa w Bretanii uczestniczące w tej pierwszej edycji wydarzenia ożywiającego okres wiosenny, zazwyczaj niezbyt ciekawy pod względem kulturalnym.

Opactwo Notre-Dame de Paimpont, w sercu Lasu Brocéliande, Opactwo Saint-Mélaine w pięknym Parc du Thabor w Rennes, opactwo Notre-Dame de Locmaria w Quimper, Notre-Dame du Tronchet w pobliżu Saint-Malo czy też Opactwo Saint Guénolé w Landévennec – to tylko niektóre etapy tego nowego wydarzenia, oferującego niezwykłą możliwość podróżowania po Finistère, Ille-et-Vilaine i Côte d'Armor, trzech departamentach Bretanii.

a