środa, czerwiec 23, 2021
Follow Us
sobota, 31 marzec 2018 14:44

Francja: Art Paris Art Fair w paryskim Grad Palais

Napisane przez Atout France
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Francja: Art Paris Art Fair w paryskim Grad Palais fot. Atout France

Trwające od 5 do 8 kwietnia 2018 r. w Paryżu wydarzenie Art Paris Art Fair jest będzie jedynym w swoim rodzaju spotkaniem ze sztuką nowoczesną i współczesną, łączącym w jednym miejscu 143 galerie z około 20 państw.

Jako targi otwarte na wszelkie formy wyrazu, Art Paris Art Fair oferują przegląd sztuki od czasów powojennych do obecnych, a podzielona na sektory tematyczne ekspozycja stawia na odkrywanie nowych form: sztuki koreańskiej znajdującej się w centrum zainteresowania, wystaw poszczególnych artystów mających miejsce w części Solo Show, młodej twórczości w obszarze Promesses (Obietnice) dla młodych galerii, czy też sztuki cyfrowej poprzez projekcje na fasadzie Grand Palais.

Odkrywanie regionów Europy

Art Paris Art Fair gości wielkie międzynarodowe marki, takie jak Daniel Templon (Paryż), Sundaram Tagore (Nowy Jork, Hong Kong, Singapur) czy Flowers (Londyn, Nowy Jork). W 2016 roku wybrano wystawców promujących regiony europejskie, a zwłaszcza niezwykle miasta, takie jak Zurych, Monachium oraz Mediolan.

Solo Show

Zainaugurowany w 2015, sektor Solo Show proponuje około dwudziestu wystaw indywidualnych rozproszonych po całych targach, umożliwiając odwiedzającym zapoznanie się lub ponowne spotkanie ze współczesnymi artystami, także wschodzącymi na scenę sztuki.

Promesses (Obietnice)

Ta część, poświęcona promowaniu młodych galerii i wschodzących twórców, przyjmuje dwanaście marek istniejących od co najmniej pięciu lat i nigdy wcześniej nie uczestniczących w tych targach.

Sztuka cyfrowa w całej okazałości na fasadzie Grand Palais

Art Paris Art Fair proponuje program cyfrowych instalacji wyświetlanych na fasadzie Grand Palais podczas wszystkich wieczorów w czasie targów.

Adres: Grand Palais

3 Avenue du Général Eisenhower

a