poniedziałek, luty 06, 2023
Follow Us

Nawrocki

poniedziałek, 19 marzec 2018 11:45

Austria: Nassfeld - zimowy urlop last minute

Napisane przez NBPA
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Austria: Nassfeld - zimowy urlop last minute NBPA

Tegoroczny zimowy sezon w Alpach zbliża się do końca. Nassfeld, jeden z 10 najlepszych ośrodków narciarskich w Austrii wystartował w grudniu.

Z 110 km świetnie przygotowanych tras narciarskich, z 30 nowoczesnymi kolejkami linowymi i wyciągami, gwarancją śniegu dzięki sprzyjającemu klimatowi oraz 100 słonecznymi godzinami więcej, niż na północ od Alp.  Sezon 2017-2018 potrwa w tym regionie do 8. kwietnia. Miłośnicy białego szaleństwa mają więc ostatnią szansę, aby spróbować jeszcze swoich sił na tamtejszych stokach.

Widok na pokryte śniegiem szczyty grup górskich Alp Karnickich i Gailtalskich z wyjątkowo atrakcyjnie położonych punktów widokowych Nassfeld Cinema budzi wszystkie zmysły do życia. Moment, który po pierwszych chwilach na stokach nagle wyzwala uczucie "jeszcze raz”. Liczne małe niespodzianki sprawiają, że każdy dzień w Nassfeld jest wyjątkowy – od snowparku, przez trasę zjazdową z przeszkodami "The Snake", trasy do jazdy szybkiej, czy trasy Ski Movie z rejestracją wideo przejazdu – aż po teren do jazdy w stylu freeride, czy słoneczne miejsca do opalania się.

19 milionów euro na inwestycje

Poza wieloma zaskakującymi „efektami specjalnymi", Nassfeld gwarantuje wyjątkowy komfort i jakość obsługi. Przed rozpoczęciem sezonu zimowego 2017/18 zainwestowano łącznie 19 milionów euro w poprawę infrastruktury. W obszarze kolejek linowych i wyciągów skupiono się na rozbudowie i modernizacji stoków, a także optymalizacji sztucznych systemów naśnieżania oraz zakupie nowych ratraków. Nowością wśród tras zjazdowych jest specjalny tor wyścigowy i ćwiczebny, który kluby i stowarzyszenia narciarskie mogą rezerwować i wykorzystywać do celów treningowych. Stacja dolna kolejki gondolowej Millennium Express zaskakuje natomiast nowym terenem dla początkujących z wyciągiem narciarskim typu Magiczny Dywan, wyciągiem linowym i nowym budynkiem szkółki narciarskiej. Centrum Kompetencji Nordyckich w Tröpolach, z ośnieżoną trasą do biegów narciarskich i infrastrukturą do biathlonu z możliwością strzelania z broni laserowej zostało zoptymalizowane pod kątem potrzeb miłośników nieco łagodniejszych sportów zimowych.

Nassfeld Challenge – najszybszy sposób na odjazdowe ujęcia

Jeśli pragniecie poczuć maksymalną prędkość, macie ochotę na zabawę i różnorodność, powinniście wziąć udział w specjalnym wyzwaniu. Dla każdego, kto chce się sprawdzić, na zdobycie czeka 13 zadań. Do pokonania jest przejazd po trasie z przeszkodami „The Snake", slalom gigant, slalom na torze narciarskim "Zweikofel” z rejestracją wideo przejazdu, zjazd po trasie wyścigowej "Schnittlauchkofel” ze zdjęciami dokumentującymi przejazd. Jednym z zadań jest wykonanie zabawnego pamiątkowego zdjęcia na atrakcyjnie położonych punktach widokowych Nassfeld Cinema. Wszyscy uczestnicy biorą udział w losowaniu nagród, w którym można wygrać bilety dzienne, karnet sezonowy oraz, jako nagrodę specjalną, kask narciarski w stylu Nassfeld. Więcej szczegółów na stronie www.nassfeld.at/challenge

Najciekawsze wydarzenia

Mimo zbliżającego się końca sezonu zimowego, kalendarz wydarzeń pełen jest atrakcji. Nassfeld zaprasza koneserów wina na niezwykłe targi wina, które odbędą się 24. marca. Natomiast kilka dni później na dzieci czeka nie lada gratka. 26. marca wielkanocny zając pojawi się na terenie kompleksu narciarskiego, aby ukryć prezenty dla najmłodszych. Kolejnym interesującym, a zarazem jednym z ostatnich wydarzeń, które na turystów czekają tego roku w Nassfeld, jest z pewnością festiwal muzyczny Full Metal Mountain, który po raz trzeci, od 2 do 8 kwietnia, ponownie poruszy góry z posad.

Hotele z najwyższej półki

Spore przedsezonowe inwestycje i remonty w hotelach gwarantują, że hotele i obiekty turystyczne spełniają najwyższe wymagania naszych gości.

Hotel "Franz FERDINAND" (wcześniej "CUBE Nassfeld") to jeden z hoteli, który przeszedł całkowitą przebudowę i został przekształcony w stylowy budynek z nowymi pokojami, krytym placem zabaw, ścianką wspinaczkową, restauracją, barem i klubem muzycznym. Kolejnym jest hotel Wulfenia – obiekt położony u podnóży nasłonecznionych alpejskich szczytów w regionie Nassfeld, który zaskakuje nowymi atrakcjami. Natomiast w hotelu Gartnerkofel czeka na małych gości trzypiętrowy domek zabaw "Fix & Foxi” oraz ogromny plac zabaw pod dachem "Casa Cravallo" o łącznej powierzchni 600 m². Paletę inwestycji uzupełniają rozbudowa tarasów słonecznych i nowe bary après-ski podkreślając charakter największego tarasu słonecznego w Alpach, jakim jest Nassfeld.

a