czwartek, luty 09, 2023
Follow Us

Nawrocki

sobota, 23 grudzień 2017 16:08

Zagrzeb ponownie wybrany najpiękniejszym Jarmarkiem Bożonarodzeniowym w Europie Wyróżniony

Napisane przez JEN
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zagrzeb ponownie wybrany najpiękniejszym Jarmarkiem Bożonarodzeniowym w Europie croatia.hr

W plebiscycie ogłoszonym przed European Best Destinations głosujący zdecydowali, że Jarmark Bożonarodzeniowy w stolicy Chorwacji jest najpiękniejszy w Europie. Zagrzeb pokonał w tej konkurencji 30 miast i obronił tytuł, który przyznano mu już po raz trzeci z rzędu.

Konkurentami Jarmarku Bożonarodzeniowego w Zagrzebiu były w tym roku m.in. Jarmarki w Akwizgranie, Dreźnie, Kolonii, Rothenburgu, Lipsku, Norymberdze, w Wiedniu, Grazu, Strasburgu, Lille, Colmar, Metz, a także w Tallinie, Pradze, Budapeszcie, Brukseli, na Maderze oraz w Helsinkach i Manchesterze.

 

19 procent głosów na Zagrzeb

W głosowaniu na portalu European Best Destination uczestniczyło 200.596 osób z 131 państw. Swój głos na Zagrzeb oddało 38.830. Drugie miejsce zajął francuski Colmar z liczbą głosów 24.625, a trzeci był Wiedeń z 16.354 głosy.

Dla miasta Zagrzeb ten tytuł nie tylko jest znakiem uznania, ale przekłada się również na realny wzrost przyjazdów i noclegów w mieście. W pierwszych 9 dniach tegorocznego Jarmarku zanotowano 37.685 przyjazdów gości (co oznacza wzrost 28% w stosunku do zeszłego roku) i 68.480 noclegów (wzrost o 23%).

 

Czar Jarmarku w Zagrzebiu

Jarmark Bożonarodzeniowy w Zagrzebiu rozpoczął się w tym roku 2 grudnia i potrwa do 7 stycznia 2018. Stolica i największe miasto Chorwacji także w tym roku podczas Adwentowego Jarmarku oferuje swoim gościom codzienny bogaty program. Oprócz już tradycyjnych dla Zagrzebia elementów Jarmarku Bożonarodzeniowego w tym roku czekają na nich nowe atrakcje takie jak Chorwackie Muzeum Kolejnictwa, adwent na Prekriżju, Caffe de Matos, adwent na przejściu Marica i liczne wystawy. Najbardziej interesującą spośród nich będzie poświęcona Nikoli Tesli, którą będzie można zobaczyć w pawilonie Meštrovića.

 

Na turystów i mieszkańców stolicy czeka tu wiele straganów z ręcznie wyrabianymi produktami, świątecznymi ozdobami oraz z doskonałą ofertą gastronomiczną. Atrakcją jest też lodowisko na którym nie tylko można pojeździć na łyżwach, ale również prezentowane są specjalne programy artystyczne. Po wieczornym spacerze w wyjątkowej scenerii Jarmarku będzie można rozgrzać się doskonałymi winami i zasmakować tradycyjnych przysmaków oraz najwyższej jakości kiełbasek.


Każdego dnia w tej bajecznej lokalizacji prezentowany jest również atrakcyjny program rozrywkowy. W ciągu dnia są to animacje dla dzieci, a wieczorem czas umilają występy muzyków, kuglarzy i innych artystów. Atrakcją jest również możliwość spotkania św. Mikołaja.

European Best Destinations to europejska organizacja z siedzibą w Brukseli, która powstała w celu promowania kultury i turystyki w Europie. Od 2009 roku organizacja we współpracy z biurami turystycznymi i organizacją EDEN promuje lepsze zrozumienie bogactwa i różnorodności w Europie. Portal ma ponad 4.2 mln czytelników i tysiące fanów w mediach społecznościowych.

                                                                                                                       

a