niedziela, luty 05, 2023
Follow Us

Nawrocki

sobota, 23 grudzień 2017 13:41

Globtroter: Spotkanie wigilijne i wręczenie nagród za 2017 rok

Napisane przez Red.
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Globtroter: Spotkanie wigilijne i wręczenie nagród za 2017 rok Grzegorz Micuła

Już po raz 26-ty, zgodnie z tradycją tuż przed świętami Bożego Narodzenia, odbyło się spotkanie wigilijne Stowarzyszenia Dziennikarzy – Podróżników „Globtroter”.

Przybyło nań ponad stu członków nie tylko z Warszawy, gdzie mieszka ich najwięcej, ale również z innych miast oraz zaproszeni przyjaciele Stowarzyszenia. Kilkugodzinne spotkanie miało miejsce, podobnie jak regularnie organizowane, poza okresem wakacyjnym, z cyklu „Goście Globtrotera”, w hotelu „Gromada” na placu Powstańców.

Dzięki prezesowi oraz życzliwości sponsorów, zwłaszcza winnicy Taracliavines z Mołdawii, było, jak zwykle, co zjeść i wypić. Można było także spokojnie posiedzieć i porozmawiać przy jednym z wielu stołów, korzystając z tego, co znajdowało się na ogólnym szwedzkim. Wieczór umilały jego uczestnikom: muzyką skrzypaczka Magdalena Szymańska grając nie tylko na zaimprowizowanej estradzie, ale także przechadzając się powabnie ze skrzypcami wśród stolików oraz śpiewem Jasmine Szancer z Nowego Jorku.

NAGRODY GLOBTROTERA

Również zgodnie z wieloletnią tradycją prezes SD-P „Globtroter” Sławomir Bawarski złożył wszystkim obecnym najlepsze życzenia świąteczne i noworoczne. Ogłosił też nazwiska laureatów nagród za najciekawsze publikacje turystyczne w roku 2016 oraz wręczył im dyplomy i upominki. Nagrody Globtrotera za rok 2016 otrzymali – w porządku alfabetycznym: Pablo – Paweł Brun, za niedawno recenzowany przez nas debiut książkowy „Jechać nie jechać?” A także red. red. Adam Gąsior – już po raz 7-my, Cezary Rudziński – po raz 18-ty i Krzysztof Stankiewicz – po raz 6-ty. Laureatów, oczywiście, ucieszyły otrzymane wyróżnienia. Podobnie jednak jak w latach poprzednich niepokoić musi fakt, że nie było wśród nich – poza autorem książki Pablem – debiutantów, a zwłaszcza młodych dziennikarzy.

Zdjęcia: Grzegorz Micuła

a