sobota, grudzień 03, 2022
Follow Us
czwartek, 30 listopad 2017 11:53

Zagrzeb ponownie nominowany do tytułu najpiękniejszego jarmarku bożonarodzeniowego w Europie

Napisane przez JEN
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zagrzeb ponownie nominowany do tytułu najpiękniejszego jarmarku bożonarodzeniowego w Europie visitcroatia.pl

Organizacja European Best Destinations po raz trzeci z rzędu nominowała Zagrzeb jako jeden z najpiękniejszych jarmarków bożonarodzeniowych w Europie.

Stolica Chorwacji konkuruje z 20 innymi znanymi miastami, do których goście uwielbiają przyjeżdżać w okresie świątecznym.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Zagrzebiu rozpoczyna się w tym roku 2 grudnia i potrwa do 7 stycznia 2018. Stolica i największe miasto Chorwacji także w tym roku zaoferuje swoim gościom codzienny bogaty program. Oprócz już tradycyjnych dla Zagrzebia elementów jarmarku bożonarodzeniowego w tym roku będą na nich czekały nowe atrakcje takie jak Chorwackie Muzeum Kolejnictwa, adwent na Prekriżju, Caffe de Matos, adwent na przejściu Marica i liczne wystawy. Najbardziej interesującą spośród nich będzie poświęcona Nikoli Tesli, którą będzie można zobaczyć w pawilonie Meštrovića.

ODWIEDŹ JARMARK BOŻONARODZENIOWY W ZAGRZEBIU

Podobnie jak w innych stolicach Europy również Jarmark Bożonarodzeniowy w Zagrzebiu odbywa się na głównym placu miejskim.

 

W czasie Adwentu Zagrzeb oferuje wyjątkową atmosferę, której po prostu należy doświadczyć.

Coraz większa liczba turystów wybiera stolicę Chorwacji jako miejsce docelowe o tej porze roku, ponieważ dobra zabawa odbywa się tu dosłownie na każdym kroku. Ulice i place miasta zapraszają do odpoczynku i uczestniczenia w śpiewach, tańcach i innych rozrywkach z rodziną i przyjaciółmi.


Na turystów i mieszkańców stolicy czekać tu będzie wiele straganów z ręcznie wyrabianymi produktami, świątecznymi ozdobami oraz z doskonałą ofertą gastronomiczną. Atrakcją będzie też lodowisko na którym nie tylko można pojeździć na łyżwach, ale również będą prezentowane specjalne programy artystyczne. Po wieczornym spacerze w wyjątkowej scenerii Jarmarku będzie można rozgrzać się doskonałymi winami i zasmakować tradycyjnych przysmaków oraz najwyższej jakości kiełbasek.


Każdego dnia w tej bajecznej lokalizacji prezentowany będzie również atrakcyjny program rozrywkowy. W ciągu dnia będą to animacje dla dzieci, a wieczorem czas umilać będą występy muzyków, kuglarzy i innych artystów. Atrakcją będzie również możliwość spotkania św. Mikołaja.

Baśniowe święta Bożego Narodzenia w centrum Zagrzebia odbywają się w otoczeniu specjalnie na tę okazję stworzonej scenerii.

 

ZAGŁOSUJ NA ZAGRZEB I HAVR

Głosowanie na najlepsze europejskie jarmarki bożonarodzeniowe rozpocznie się 1 i potrwa do 11 grudnia 2017, a wszyscy, którzy zechcą wesprzeć Zagrzeb w zdobyciu kolejnego prestiżowego tytułu będą mogli oddać swój głos na stronie internetowej European Best Destinations:
https://www.europeanbestdestinations.com/christmas-markets

 

Konkurentami Jarmarku Bożonarodzeniowego w Zagrzebiu będą w tym roku Jarmarki w Akwizgranie, Dreźnie, Kolonii, Rothenburgu, Lipsku, Norymberdze, w Wiedniu, Grazu, Strasburgu, Lille, Colmar, Metz, a także w Tallinie, Pradze, Budapeszcie, Brukseli, na Maderze oraz w Helsinkach, Manchesterze.

Przypomnijmy również, że w tym roku organizacja European Best Destinations nominowała do nagrody Najlepsze Kierunki Europejskie 2018 chorwacką wyspę Hvar. Głosowanie na najlepszy europejski kierunek turystyczny odbędzie się w połowie stycznia 2018 roku.

 

European Best Destinations jest europejską organizacją, z siedzibą w Brukseli, która powstała w celu promowania kultury i turystyki w Europie. Od 2009 roku organizacja we współpracy z biurami turystycznymi i organizacją EDEN promuje lepsze zrozumienie bogactwa i różnorodności w Europie. Portal ma ponad 4.2 mln czytelników i tysiące fanów w mediach społecznościowych.

a