sobota, czerwiec 12, 2021
Follow Us
środa, 25 październik 2017 14:03

Egipt wraca do łask polskich turystów Wyróżniony

Napisane przez JEN
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Egipt wraca do łask polskich turystów Wikipedia

Polacy ponownie coraz częściej wybierają Egipt jako miejsce swojego wypoczynku.  

Egipt ze swoim klimatem, kulturą, kuchnią i wysokiej jakości infrastrukturą zawsze cieszył się ogromną popularnością wśród polskich turystów i przez wiele lat otwierał listę ulubionych kierunków wakacyjnych Polaków. Zmieniająca się globalna rzeczywistość i spadek poczucia bezpieczeństwa związanego z podróżami wpłynęły na zmianę tej sytuacji i czasowy spadek zainteresowania Polaków wyjazdami do tego kraju. Trend ten zaczął się odwracać w roku 2017, który dla turystyki egipskiej był udany.

- Dane za osiem miesięcy 2017 r. pokazują ogromny wzrost zainteresowania polskich turystów wypoczynkiem w Egipcie. Od stycznia do sierpnia 2017 r. w kraju tym wypoczywało 110,9 tys. Polaków, czyli o ponad 174% więcej niż w tym samym okresie 2016. W samym sierpniu 2017 roku do Egiptu pojechało 21,6 tys. polskich turystów, czyli o ponad 214 proc. więcej niż w tym samym miesiącu roku 2016 – informuje Ahmed Abdallah, Gubernator Regionu Morza Czerwonego.

Polacy wybierający się na wypoczynek do Egiptu coraz częściej korzystają z hoteli wyższej kategorii i koniecznie z opcją wyżywienia all inclusive.

Zainteresowaniem cieszą się hotele sieci Red Sea Hotels, które związane są z działającym od roku w Polsce nowym touroperatorem Express Travel International (ETI).  

- Uważamy, że Polska jest jednym z najważniejszych rynków przyjazdowych dla egipskiej turystyki. To właśnie z tego powodu nasz touroperator ETI rozpoczął w tym roku działalność w tym kraju – komentuje Mohamed Samir, prezes ETI & Red Sea Hotels.

Hotele sieci Red Sea Hotels m.in. w hotelu w Port Ghalib organizują nie tylko wypoczynek turystów, ale również kongresy oraz eventy dla polskich firm i organizacji.

a