piątek, czerwiec 02, 2023
Follow Us

Nawrocki

poniedziałek, 31 lipiec 2017 12:02

Chorwacja coraz bardziej popularna wśród polskich turystów

Napisane przez JEN
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Chorwacja coraz bardziej popularna wśród polskich turystów Fot. JEN

W 2016 roku do Chorwacji przyjechało 757 573 turystów z Polski, co stanowi wzrost o 12% w stosunku do 2015 r. Polacy skorzystali z 4 964 262 noclegów. Był to ok. 14% wzrost w stosunku do 2015 r.

Dane statystyczne wskazują, że w tym roku Chorwację odwiedzi jeszcze więcej Polaków, a dynamika wzrostu też będzie na znacznie wyższym poziomie niż w roku ubiegłym.

Rośnie zainteresowanie Chorwacją

- Według platformy eVisitor, którą publikuje Chorwacka Wspólnota Turystyczna z Zagrzebia od 1 stycznia do 19 czerwca bieżącego roku Chorwację odwiedziło 129 538 polskich turystów (wzrost o 36,6% w porównaniu z analogicznym okresem w ubiegłym roku). Łącznie wykupili oni 556 534 noclegów (wzrost o 36,02%). Z pośrednictwa biur podróży skorzystało 59 144 polskich turystów (wzrost o 21,44%), którzy zrealizowali 232 767 noclegów (wzrost 18,53%). 70 394 stanowili turyści indywidualni (wzrost 52,62%), którzy opłacili 312 876 noclegów (wzrost 52,79%) - mówi Bojan Baketa, Dyrektor Narodowego Ośrodka Turystyki Republiki Chorwacji.

Region Dalmacji, do którego należy Split w okresie 1.01.-19.06.2017 r. odwiedziło 34 121 polskich turystów (wzrost 30,84%). W tym samym okresie Polacy zrealizowali w tym regionie 160 124 noclegi (wzrost 31,50%).

Neckermann liderem sprzedaży wyjazdów do Chorwacji

Od lat liderem wśród polskich touroperatorów w organizacji wypoczynku z dojazdem własnym do Chorwacji (wybierających się na wakacje samochodem) jest Neckermann Podróże. Chorwacja zawsze była jedną z ważniejszych propozycji wypoczynkowych w ofercie turystycznej tej firmy.

- W sezonie Lato 2017 notujemy ponad 30% wzrost sprzedaży oferty z dojazdem własnym do Chorwacji do analogicznego okresu ubiegłego roku. Sprzedaż propozycji turystycznych z przelotem notuje kilkuprocentowy wzrost do roku poprzedniego. W tym roku oferujemy wypoczynek w 55 kurortach w najpiękniejszych zakątkach tego kraju. To bogaty wybór hoteli i apartamentów bez wyżywienia dostępnych z dojazdem własnym lub z przelotem. W tym sezonie oferujemy przeloty z Warszawy do Dubrownika, ale planujemy rozszerzyć ofertę w sezonie Lato 2018 na wyloty do Splitu - mówi Magda Plutecka, PR Manager Neckermann Podróże.

Polacy cenią Chorwację zarówno za piękne krajobrazy, unikalne zabytki, jak i dogodny, szybki dojazd.

Najwięcej naszych rodaków wybiera na miejsce wypoczynku Dalmację z takimi kurortami jak Trogir, Sibenic czy Makarska. W regionie tym nasi rodacy chętnie wypoczywają również na wyspach Brać i Hvar. Drugim rejonem Chorwacji pod względem popularności wśród Polaków jest Istria, piękny półwysep zwany „Nową Toskanią”. Spędzenie tu urlopu cenią osoby szukające bardziej kameralnej atmosfery, ale też preferujące nieco bliżej położone tereny Chorwacji. W dalszej kolejności Polacy wyjeżdżają do południowej Dalmacji, której wizytówką jest „perła Adriatyku” czyli Dubrownik.


Dobra jakość, niskie ceny

- Chorwacja zmienia się. Coraz więcej osób decyduje się na wakacje w tym kraju z przelotem wybierając hotele o wysokim standardzie i typowe wakacje All inclusive. W ostatnim czasie powstało tam wiele tego typu obiektów - mówi Magda Plutecka z Neckermann Podróże.

Ceny wypoczynku w Chorwacji naprawdę zachęcają do skorzystania z tej oferty. Tygodniowe wakacje w Chorwacji można spędzić już za 127 zł/os/tydzień w apartamentach bez wyżywienia: 

Tygodniowy pobyt w 4-gwiazdkowym hotelu SunConnect Waterman Supetrus Resort na wyspie Brać, który jest jednym z najlepszych hoteli i posiada zaplecze animacyjne - to koszt od 814 zł/os z wyżywieniem All inclusive (dojazd własny).

Można również znaleźć atrakcyjne cenowo propozycje wypoczynku z przelotem. W ofercie last minute tygodniowe wakacje w 3-gwiazdkowym hotelu w Dalmacji południowej z dwoma posiłkami dziennie to koszt od 2820 zł/os.

 

a