poniedziałek, maj 29, 2023
Follow Us

Nawrocki

wtorek, 18 lipiec 2017 14:33

Dwa loty KLM dziennie z Gdańska do Amsterdamu

Napisane przez JEN
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dwa loty KLM dziennie z Gdańska do Amsterdamu JEN

Linie lotnicze KLM zapowiedziały, że od 29 października b.r. podwajają liczbę lotów z Gdańska do Amsterdamu z 7 do 14 tygodniowo. Nowy poranny lot to pełny dostęp do całej siatki połączeń KLM przez port bazowy w Amsterdamie.

Niespełna dwa miesiące po uruchomieniu nowej trasy Gdańsk-Amsterdam, linie lotnicze KLM ogłosiły, że od 29 października br. będą latały między Gdańskiem, a Amsterdamem aż dwa razy dziennie. Podwojenie liczby lotów na tej trasie i nowy korzystny rozkład godzinowy otwiera przed mieszkańcami Gdańska i Pomorza pełną ofertę połączeń KLM przez lotnisko bazowe w Amsterdamie, na 5 kontynentów.

Wraz z początkiem sezonu zimowego, od 29 października 2017, linia KLM będzie oferować dwa połączenia dziennie na trasie Gdańsk-Amsterdam.

Dodatkowy, codzienny lot, którego odlot z Gdańska jest zaplanowany na godzinę 6:50 będzie lądował w Amsterdamie o 8:45, dzięki czemu pozwoli korzystać z całej siatki połączeń KLM i pełnej oferty lotów międzykontynentalnych, z wygodną przesiadką w porcie bazowym Amsterdamie. Zwiększenie liczby lotów z 7 do 14 tygodniowo jest wynikiem rosnącego zainteresowania podróżami na tej trasie i optymistycznymi prognozami.

 

Nr rejsu Trasa                       Wylot godz. Przylot godz.

KL1916 Gdańsk-Amsterdam  06:50            08:45

KL1922 Gdańsk-Amsterdam 14:00            15:55

KL1921 Amsterdam-Gdańsk 11:45            13:30

KL1923 Amsterdam-Gdańsk 20:50            22:35

 

- Od uruchomienia lotów KLM na trasie Gdańsk-Amsterdam w maju tego roku obserwujemy niesłabnące zainteresowanie przelotami na tej trasie zarówno ze strony polskich pasażerów, jak też zagranicznych gości pragnących odwiedzić bardzo ciekawy pod względem turystycznym Gdańsk. Współczynnik wykorzystania miejsc od początku był i nadal jest bardzo dobry, dlatego wyjątkowo szybko zadecydowaliśmy o drugim połączeniu dziennie. Liczymy, że z nowego rejsu ucieszą się zarówno turyści zainteresowani bogatą ofertą KLM zwłaszcza na trasach międzykontynentalnych, jak i pasażerowie biznesowi, którzy teraz mogą planować jednodniowe podróże do Holandii i do wielu miast w Europie Zachodniej - powiedział Frantisek Siling, Dyrektor Handlowy Air France KLM na Polskę.

Dzięki korzystnej porze startu nowego, drugiego lotu KLM na trasie Gdańsk-Amsterdam podróżni nie tylko będą mieli do wyboru o wiele więcej połączeń z przesiadką w Amsterdamie, ale też wylatując z Gdańska porannym rejsem będzie też można bardziej efektywnie zaplanować weekend w Amsterdamie, czy podróż służbową do Holandii.

Linia KLM oferuje loty do wielu unikatowych destynacji takich jak: Panama, Santiago de Chile, Mauritius, Kostaryka, chińskie Hangzhou czy wyspy Bali, Curacao, St. Maarten i wiele innych. Obecnie oferta lotów KLM z Amsterdamu obejmuje 217 miast w blisko 100 krajach na całym świecie.

Co roku otwierają się nowe interesujące kierunki. Tylko w 2017 roku oprócz Gdańska, w siatce połączeń KLM wśród nowości znalazły się między innymi Astana (Kazachstan), Cartagena (Kolumbia), Porto (Portugalia), Malaga (Hiszpania), a od jesieni również Mauritius i San Jose (Kostaryka).

- W Porcie Lotniczym Gdańsk od początku roku obsłużono ponad 2 mln pasażerów, co stanowi 14,2% wzrostu w porównaniu z poprzednim rokiem. Do tak dużego postępu przyczynił się sukces KLM na trasie Amsterdam-Gdańsk. Z niecierpliwością czekaliśmy na zwiększenie ilości lotów do Amsterdamu, ponieważ już w maju można było zaobserwować duże zainteresowanie pasażerów ofertą KLM. Cieszymy się, że grupa Air France KLM doceniła potencjał Portu Lotniczego Gdańsk, dzięki czemu pasażerowie mogą korzystać z ogólnoświatowej oferty połączeń – powiedział Tomasz Kloskowski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Gdańsk.

 

a